Živé vysielanie z Women’s Tour

zenskacyklistika.sk

Prvýkrát od jej začiatku v roku 2014 si budeme môcť Women’s Tour pozrieť naživo. Vysielať ju budú Eurosport a GCN.

Organizátori pretekov s oficiálnym názvom OVO Women’s Tour oznámili spoluprácu s Eurosportom a kanálom GCN (Global Cycling Network), ktorí ich budú v roku 2021 vysielať naživo. Okrem toho, táto spolupráca by mala trvať najbližších päť rokov, čo naznačuje, že firma SweetSpot, ktorá preteky organizuje, v tom plánuje pokračovať aj do budúcnosti.

SweetSpot v spolupráci s Eurosportom a GCN prinesie priamy prenos šesťdňových pretekov Women’s Tour, ktoré sú súčasťou ženského kalendára UCI WorldTour. Vďaka globálnej pozícii firmy Discovery (pozn. prekl: materská spoločnosť Eurosportu) sa môže dosah ženskej cyklistiky ďalej rozšíriť. Na platformách Eurosport a GCN budeme môcť nájsť vylepšený obsah rôzneho druhu, ako napríklad ukážky, rôzne funkcie a analýzy pretekov od najlepších odborníkov na cyklistiku.

Organizátori v tlačovej správe ohľadom tejto spolupráce uviedli: Je to pre tieto šesťdňové preteky zásadný krok. V predchádzajúcich rokoch sa Women’s Tour snažila zvýšiť počet etáp a zároveň predstaviť mnohé z najpozoruhodnejších pretekárok ženského pelotónu. Vďaka umiestneniu pretekov v kalendári a náročnej povahe trate sú preteky Women’s Tour v pelotóne obľúbené, ale chýbajúci priamy prenos v minulosti zarmútil nejedného z fanúšikov, ktorí dúfali, že si budú môcť pozrieť výkony žien na pozadí malebnej britskej krajiny.

Jedna z pretekárok, ktorá obzvlášť uvítala priamy prenos je víťazka z roku 2019 Lizzie Deignanová. OVO Women’s Tour bolo jej prvým víťazstvom na WorldTour, odkedy sa jej narodila dcérka Orla. „Teší ma, že tieto preteky budú v spolupráci s Eurosportom a GCN vysielané naživo. Vďaka tomu budú celkovo ešte zaujímavejšie a atmosféra, ktorá je už teraz vynikajúca, bude ešte lepšia,” uviedla v tlačovej správe Lizzie Deignanová.

Preteky Women’s Tour by mali v roku 2021 prebiehať od 7. do 12. júna, od Oxfordshiru po Suffolk, hoci konkrétnu trasu ešte nepoznáme.

Popri správach o živom vysielaní organizátori tiež oznámili, že stále hľadajú hlavného sponzora do nasledujúcich ročníkov. Keď boli preteky v roku 2020 kvôli COVID-19 zrušené, organizátori usporiadali virtuálne podujatie, ktoré sponzorovala Škoda, ale pre fyzické preteky začali s hľadaním hlavného sponzora ešte pred prerušením sezóny 2020.

04.02.2021 | Text: Abby Mickey, cyclingtips.com, preklad Barbora Sušienková | Foto: Cor Vos

akcia mesiaca apríl 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU