V Turecku na štarte aj Kurnická a Čišecká

zenskacyklistika.sk

Aj dve slovenské juniorky majú štart do sezóny za sebou.

Spolu s našou ženskou reprezentáciou na sústredení v Turecku trénujú aj dve juniorky. Tereza Kurnická a Miriama Čišecká majú vstup do pretekárskej sezóny úspešne za sebou.

Dnes 04.03.2021 sa postavili na štart 1.etapy etapových pretekov Velo Alanya, boli to celkom rovinaté preteky s krátkymi stúpaniami. V piatok ich čaká rovinatá časovka jednotlivkýň na 6,3km. No a cez víkend budú pretekať rovnako ako naše ženy. V sobotu na pozmenených tratiach v mierne zvlnenom teréne a v nedeľu ich čakajú tie isté preteky ako minulý týždeň.

Na štarte dnešných juniorských pretekov bolo 23 pretekárok z 5 tímov. Naša dievčatá štartovali v dresoch mix tímu (NIKE Viva Rovar mix team), spolu s ruskou a bieloruskou pretekárkou. Juniorky čakalo 83,7 kilometrov cez 3 okruhy. Pri nájazde na okruhy sa vpredu vytvorila 4-členná skupina, v ktorej sa nachádzala aj Čišecká. Lenže náskok okolo 20 sekúnd nevydržal dlho a skupina bola stiahnutá. V polovici prvého okruhu sa na strmom stúpaní balík rozdelil na dve skupiny a vpredu sa nachádzalo okolo 11 dievčat, nechýbali ani Slovenky. Do druhého okruhu vstupovalo spolu 17 pretekárok. V druhom kole sa následne vytvoril dvojčlenný uník a pretekárky spoločného tímu si vytvorili náskok okolo minúty. V 3. okruhu sa niektoré dievčatá snažili o ďalšie úniky, ale žiadny nebol úspešný. Päť kilometrov pred cieľom všetko nasvedčovalo tomu, že 11-členná skupina bude špurtovať o 3.miesto v etape. O prvých dvoch miestach sa rozhodlo už v priebehu pretekov, keď sa do úniku dostali dve ruské pretekárky z tímu Lokosphinks. Z odstupom prišla do cieľa 12-členná skupina, z ktorej najlepšie zašpurtovala tímová kolegyňa prvých dvoch dievčat. Tereza Kurnická v špurte skupiny skončila na slušnom 2. mieste. A keďže sa vpredu nachádzala už spomínaná 2-členná skupina, pred zajtrajšou časovkou bude v pretekoch priebežne štvrtá. Miriame Čišeckej tesne ušla top 10, keď skončila na 11.mieste.

Profil:
VÝSLEDKY Turecko 4.3.2021 Velo Alanya Women JuniorOkurcalar – Manavgat 83,7 km
1.ABAIDULLINA InnaLokosphins
2.IVANCHENKO AlenaLokosphins
3.VALGONEN ValeriaLokosphinks
4.KURNICKÁ TerezaSlovensko
11.ČIŠECKÁ MiriamaSlovensko
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
04.03.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: Jakub Vančo

akcia mesiaca apríl 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU