Predbežný kalendár UCI na rok 2021

zenskacyklistika.sk

Giro d’Italia z kalendára WorldTour na rok 2021.

Po zasadnutí riadiaceho výboru UCI v piatok (25.9.2020), vydala množstvo oznámení v rozsiahlej tlačovej správe, ktorá potvrdila kalendáre rôznych disciplín na rok 2021 a okrem iného predstavila niekoľko cieľov svetového šampionátu na ďalšie roky.

Za súčasného stavu ponúka budúcoročný mužský kalendár WorldTour rovnakú celú škálu udalostí, ktoré sa pôvodne plánovali na rok 2020, ale v ženskom kalendári WorldTour nastáva pozoruhodná zmena: chýba Giro Rosa (etapové preteky, Giro d’Italia Internazionale Femminile, známe tiež ako Giro Rosa).

Giro Rosa, ktorej vydanie v roku 2020 vyhrala začiatkom tohto mesiaca Anna van der Breggen, je významným podujatím, ktoré je už roky prvými etapovými pretekmi v pelotóne žien. Preteky však boli kritizované za nedostatok živého televízneho prenosu, ktorý je teraz povinný pre podujatia WorldTour.

Aj keď bola Giro Rosa uvedená v úvodnom odhalení kalendára WorldTour žien v roku 2021 UCI už v júli, podľa kalendára zverejneného na webovej stránke UCI sa budú preteky zrejme konať budúci rok na úrovni 2.Pro, o krok nižšie z špičkového kalendára WorldTour.

Zatiaľ čo jedna udalosť má opustiť WorldTour, ďalšia sa propaguje, pretože v roku 2021 sa uskutoční upgrade Vuelta a Burgos Féminas, ako bolo oznámené začiatkom tohto roka.

PREDBEŽNÝ KALENDÁR UCI pre rok 2021
WORLDTOUR ŽIEN
30.1.Cadel Evans Great Ocean Road Race – Elite Women’s RaceAUS1.WWT
6.3.Strade BiancheITA1.WWT
14 .3.UCI Women’s WorldTour Ronde van DrentheNED1.WWT
21.3.Trofeo Alfredo Binda – Comune di CittiglioITA1.WWT
25.3.AG Driedaagse Brugge-De PanneBEL1.WWT
28.3.Gent-Wevelgem In Flanders FieldsBEL1.WWT
4.4.Ronde van Vlaanderen – Tour des FlandresBEL1.WWT
11.4.Paris-Roubaix FemmesFRA1.WWT
18.4.Amstel Gold Race Ladies EditionNED1.WWT
21.4.La Flèche Wallonne FéminineBEL1.WWT
25.4.Liège-Bastogne-Liège FemmesBEL1.WWT
6-8.5.Tour of Chongming Island – UCI Women’s WorldTourCHN2.WWT
14-16.5.Itzulia WomenESP2.WWT
20-23.5.Vuelta a Burgos FeminasESP2.WWT
30.5.RideLondon ClassiqueGBR1.WWT
7-12.6. Women’s TourGBR2.WWT
18.7.La Course by Le Tour de FranceFRA1.WWT
7.8.Postnord UCI WWT Vårgårda WestSweden TTTSWE1.WWT
8.8.Postnord UCI WWT Vårgårda WestSweden RRSWE1.WWT
12-15.8.Ladies Tour of NorwayNOR2.WWT
24-29.8.Boels Ladies TourNED2.WWT
30.8.GP de Plouay – Lorient- Agglomération Trophée CERATIZITFRA1.WWT
3-5.9.Ceratizit Challenge by la VueltaESP2.WWT
19.10.Tour of Guangxi – UCI Women’s WorldTourCHN1.WWT
PROSERIES ŽIEN
4-17.1.Santos Women’s Tour Down UnderAUS2.Pro
27.2.Omloop Het Nieuwsblad-vrouwen elite / Circuit Het Nieuwsblad-Femmes EliteBEL1.Pro
17.3.Danilith Nokere KoerseBEL1.Pro
30.4.-2.5. Ceratizit Festival Elsy JacobsLUX2.Pro
25-30.5.Internationale LOTTO Thüringen Ladies TourGER2.Pro
2-11.7.Giro d’Italia Internazionale FemminileITA2.Pro
3.10.Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale Donne EliteITA1.Pro
KATEGÓRIA PRETEKOV: 1.2., 2.2., ME – ŽENY
23.1.Gravel and Tar la FemmeNZL1.2
28.1.Race TorquayAUS1.1
7.2.Vuelta CV FeminasESP1.1
5-8.2.Dubai Women’s TourUAE2.2
20.2.Grand Prix Velo ManavgatTUR1.2
18-21.2.V Setmana Ciclista Valenciana – Vuelta Comunitat Valenciana FeminasESP2.2
21.2.Grand Prix Velo AlanyaTUR1.2
26-28.2.Vuelta Castellon by VCVESP2.2
28.2.ERA – Omloop van het Hageland – Tienen – Tielt-WingeBEL1.1
2.3.Le Samyn des DamesBEL1.1
12.3.Drentse Acht van WesterveldNED1.2
21.3.Omloop van de Westhoek – Memorial Stive VermautBEL1.1
31.3.Dwars door Vlaanderen – A travers la FlandreBEL1.1
5.4.Ronde de MouscronBEL1.1
8-10.4.The Princess Maha Chackri Sirindhorn’s Cup „Women’s Tour of Thailand“THA2.1
7-11.4.Healthy Ageing TourNED2.1
8-11.4.Joe Martin Stage RaceUSA2.2
14.4.Brabantse Pijl damesBEL1.1
18.4.Grand Prix Féminin de ChambéryFRA1.2
24.4.EPZ Omloop van BorseleNED1.1
30.4.-1.5.ASDA Tour de Yorkshire Women’s Race (TBC)GBR2.1
28.4.-2.5.Tour of the GilaUSA2.2
28.4.-2.5.GraciaCZE2.2
5-7.5.Tour of UppsalaSWE2.2
8.5.GP Eco-StructBEL1.2
9.5.Gran Premio Ciudad de EibarESP1.1
9.5.Trofee Maarten WynantsBEL1.1
11.5.Emakumeen Nafarroako Women’s Elite ClassicsESP1.1
12.5.Navarra Women’s Elite ClassicsESP1.1
11-13.5.Touf of Zhoushan Island (Shengsi Stage)CHN2.2
14.5.La Classique MorbihanFRA1.1
15.5.Grand Prix du Morbihan FémininFRA1.1
16.5.Flanders Ladies Classic – Sofie De Vuyst (Herzele-Steenhuize)BEL1.2
16.5.Tour of Wenzhou Women’s International Road RaceCHN1.2
18.5.Durango – Durango Emakumeen SariaESP1.1
21.5.Veenendaal – Veenendaal ClassicNED1.1
19-23.5.Bretagne Ladies Tour CERATIZITFRA2.1
29.5.Tour of Taiyuan International Women’s Road Cycling RaceCHN1.2
3.6.Chrono Féminin de la GatineauCAN1.1
4.6.Tour de GatineauCAN1.1
5.6.Salverda Omloop van de IJsseldeltaNED1.2
5-6.6.Tour de Suisse WomenSUI2.1
6.6.Dwars door de WesthoekBEL1.1
9-13.6.Vuelta Internacional Femenina a GuatemalaGUA2.2
13.6.SPAR Flanders Diamond TourBEL1.1
24-27.6.Lotto Belgium TourBEL2.1
9.7.Elite Road Central American Championships – WE – ITTPAN1.2
9.7.Chrono Kristin ArmstrongUSA1.2
10.7.Grand Prix Erciyes – Mimar SinanTUR1.2
8-11.7.Tour de FemininCZE2.2
8-11.7.Baloise Ladies TourBEL2.1
11.7.Elite Road Central American Championships – WE – IRRPAN1.2
11.7.Grand Prix KayseriTUR1.2
11.7.Delta Road RaceCAN1.2
17.7.Grand Prix Velo ErciyesTUR1.2
18.7.Grand Prix DeveliTUR1.2
29-30.7.Tour de Belle Isle en Terre – Kreiz Breizh Elites DamesFRA2.2
3-8.8.Tour d’OccitanieFRA2.2
14.8.La Périgord LadiesFRA1.2
15.8.La Picto – CharentaiseFRA1.2
19-22.8..Vuelta Internacional Femenina a Costa RicaCRC2.2
22.8.MerXem ClassicBEL1.1
26-29.8.Colorado ClassicUSA2.1
5.9.Grote prijs BeerensBEL1.2
6.9.Coupe d’Afrique sur Route – WE – TTTALG1.2
7.9.Coupe d’Afrique sur Route WE – ITTALG1.2
10.9.Coupe d’Afrique sur Route WE – IRRALG1.2
7-12.9.Le Tour de Femina MalaysiaMAS2.2
8-12.9.UEC Road European ChampionshipsITACC
12.9.La Choralis Fourmies FéminineFRA1.2
8-14.9.Tour Cycliste Féminin International de l’ArdècheFRA2.1
17-18.9.Trophée des Grimpeuses Vresse-sur-SemoisBEL2.2
19.9.Grand Prix International d’Isbergues – Pas de Calais FémininFRA1.2
5.10.Tre Valli Varesine Women’s RaceITA1.2
17.10.Chrono des NationsFRA1.1
NCUP JUNIORIEK
21.3.Piccolo Trofeo Alfredo BinaITA1.Ncup
28.3.Gent-WevelgemBEL1.Ncup
8-10.4.Healthy Ageing Tour Junior WomenNED2.Ncup
23-25.4.EPZ Omloop van BorseleNED2.Ncup
8-9.5.Tour du Gévaudan Occitanie femmesFRA2.Ncup
28-29.8.BizkaikoloreakESP2.Ncup
3-5.9.Watersley Ladies ChallengeNED2.Ncup
KATEGÓRIA PRETEKOV: 1.2., 2.2., ME – JUNIORKY
18-19.2.Manavgat Side JuniorTUR2.1
4-5.3.Velo Alanya JuniorTUR2.1
8-12.9.UEC Road European ChampionshipsITACC
17.10.Chrono des NationsFRA1.1
26.09.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.), zdroj UCI | Foto: David Powell

Podpora imunity

Hypotonický nápoj

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ