Tereza Kurnická deviata na pretekoch MTB v Taliansku, štartovala aj Miriama Čišecká

zenskacyklistika.sk

Slovenská reprezentácia MTB sa po februárovom sústredení v Turecku momentálne nachádza na týždňovom sústredení v Taliansku, v rámci ktorého absolvovala aj preteky kategórie UCI HC Marlene Südtirol Sunshine Race.

Ďalší super výsledok spravila naša 18-ročná Terka Kurnická, keď po pretekoch Národného pohára junioriek na ceste, kde dokončila na fantastickom 19. mieste (viac si môžete prečítať ..:TU:..►), si členka TJ Slávia ŠG Trenčín pripísala tentokrát 9. miesto a dokázala že, rovnako ako na ceste, to vie aj v teréne. V pretekoch junioriek sme mohli vidieť celkovo na štarte 59 pretekárok a aj ďalšiu našu zástupkyňu so Saganovej akadémia Miriamu Čišeckú, ktorá skončila na 51. mieste. Štartovali aj tri Češky, Aneta Novotná bola na 7. mieste, Adéla Foltýnová 35. miesto a Nela Viktorová preteky nedokončila. Z víťazstva sa tešila domáca Sara Cortinovis pred nemeckým duom Andreou Kravanja a Sinou van Thiel.

V pretekoch žien elite a U23 štartovalo až 88 pretekárok, Slovensko už svoje zastúpenie nemalo, ale stretla sa tu svetová špička, čo bolo predzvesťou zaujímavého súperenia. Zvíťazila úradujúca majsterka Európy aj sveta žien U23 v Cross-country, Francúzka Loana Lecomte. Dúhový dres majsterky sveta sme mohli vidieť na druhom mieste, bola v ňom 29-ročná Francúzka Pauline Ferrand Prevot. Tretie miesto uhájila juniorská majsterka Európy, Rakúšanka Mona Mitterwalnne. České ženy skončili nasledovne: 15. miesto Jitka Čábelická, 29. miesto Jana Czeczinkarová, 32. miesto Tereza Tvarůžková, 46. miesto Karla Štěpánová, 50. miesto Tereza Obořilová, a na 64. mieste Barbora Průdková.

FOTO aj na našom FACEBOOKU nájdete ..:TU:..►

Vyjadrenia:

Tereza Kurnická: Dnešné preteky by som zhodnotila tak, že štart sa mi dosť podaril a z tretej rady som sa hneď dostala dopredu. Už na navádzacom okruhu sme dobehli ženy, takže sa začal obrovský boj o každú pozíciu. Preteky sa veľmi pomiešali a celé prvé veľké kolo to bola poriadna tlačenica. Bolo dosť sucho, takže sa veľa prášilo a prišlo mi, že sa šmýkalo viac ako keby bolo mokro. No preteky sa mi veľmi páčili, s traťou, počasím aj podmienkami som bola spokojná a samozrejme aj s výsledkom. 😃

Miriama Čišecká: Naozaj som nepočítala s tým, že budem takto skoro štartovať na horských pretekoch, takže som sa posledného pol roka horskej cyklistike vôbec nevenovala. Dnešný výsledok ma asi neprekvapil, keďže som posledné 2 týždne nemohla kvôli zraneniu trénovať. Trať bola technická a naozaj ma bavila, ale skoro som sa zabila 😃. Už sa veľmi teším na ďalšie horské preteky.

Martin Belás, koordinátor reprezentačného družstva junioriek: Kladne hodnotím 100% nasadenie pretekárov a snahu dosiahnuť najlepšie možné umiestnenia. Pretekalo sa na technicky aj kondične veľmi náročnom okruhu dlhom 4,2 km s prevýšením 180 metrov/okruh, ktorí členovia RD zvládli bez vážnejších ťažkostí, čomu značným spôsobom napomohla obhliadka okruhu a tréning na trati predchádzajúci deň. Najlepší výsledok z celého RD dosiahla juniorka Tereza Kurnická, ktorá sa v konkurencii 59tich pretekáriek umiestnila na peknom 9tom mieste a za víťaznou Sara Cortinovis z Talianska zaostalo len o 2 minúty a 32 sekúnd. Naša druhá pretekárka Miriama Čišecká obsadila 51. miesto.

Aneta Novotná pre web mtbs.cz: Na startu jsem zaspala, nějak se mi nerozjely nohy. Vrátila jsem se v pondělí z náročnýho soustředění na Mallorce, forma snad ještě doběhne. Mám i trochu zdravotní problémy, takže dneska to nebylo úplně ono.

Jitka Čábelická pre web mtbs.cz: Chybělo mi trochu klidu, výkon tam je. Škoda, že v kopci nešlo předjíždět. Udělala jsem tam ve výjezdu chybu a přišla jsem o lepší místo. Jsem spokojená, v takový konkurenci patnáctý místo není ostuda, furt tomu ještě něco chybí, do světáku to ještě uhladím, zatím to není výborný, ale dobrý.

Tereza Tvarůžková pre web mtbs.cz: Minutu před startem jsem se uklidnila, měla jsem z toho strach. Ale na druhou stranu to oběhlo strašně, přála bych to každýmu, ale je vidět, že startovní číslo ještě nezaručuje výsledek. Připadala jsem si, jak kdyby na tom kole jel někdo jinej než já, nohy mě vůbec neposlouchaly. Nevím, jestli to bylo po tý cestě nebo jestli není forma. Až poslední kolo bylo dobré, to už jsem se rozjela, ale to toho člověk moc nevymyslí. Mám se alespoň od čeho odpíchnout, do Nového Města je pořád ještě času dost.

VÝSLEDKY JUNIORKY10.4.2021, Marlene Südtirol Sunshine Race HC – UCI XCO Naz. Giovanile Campionato di Società