Ťažké kopcovité preteky v Turecku aj s našou reprezentáciou

zenskacyklistika.sk

Reprezentácie žien Elite a U23 v rámci sústredenia využili možnosť štartu na pretekoch UCI 1.2 v Turecku. V sobotu to boli rovinaté preteky, v nedeľu krátke, ale náročné s dojazdom do kopca, ich profil predstavoval až 1873 nastúpaných metrov.

Včera Tereza Medveďová zaznamenala v špurte pelotónu 12. miesto, a teda iba dve miesta ju delili na úvod sezóny od zisku UCI bodov.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Naše ženy odštartovali dnes sezónu na Grand Prix Velo Manavgat

Dnes boli na úvod sezóny na programe ťažké kopcovite preteky a očakávali sa podobne ako minulý rok selekcie, veď až 48 z 68 kilometrov neustále stúpalo a prim hrali vrchárky. Štart sa odohral už o 6:30 hod. nášho času a na štartovnej čiare bolo podobne ako včera 92 pretekárok. Nevideli sme však Marianu Findrovú, ktorá po včerajšom páde nenastúpila. Po nájazde do kopcov sa pelotón rozbil na niekoľko skupiniek, a tak pokračoval až do cieľa, kde bola najrýchlejšia mladá, iba 17-ročná Ruska Alena Ivanchenko, ktorá tu vyhrala aj juniorskú sériu pretekov 18.-19.2.2021. Na druhom mieste sme mohli vidieť 19-ročnú Yaninu Kuskovu z Uzbekistanu. A na stupňoch ich doplnila 21-ročná Ruska Maria Novolodskaia. Najlepšou Slovenkou bola podobne ako včera naša profesionálka Terka Medveďová na 74. mieste a doplnila ju Radka Paulechová na 76. mieste. Ostatné naše dievčatá Laura Debnárová, Simona Záhorcová, Lívia Hanesová prišli do cieľa, ale nesplnili limit a zaradili sa tak k 14-tim neklasifikovaným pretekárkam.

Reprezentácia bude v Turecku pokračovať v sústredení až do 12.3.2021 a čakajú ju ešte aj ďalšie preteky kategórie UCI 1.2 a to 6.3. Grand Prix Mediterrennean, 7.3. Grand Prix Gündoğmuş.