Slovenský pohár v dráhovej cyklistike

zenskacyklistika.sk

Cyklistický klub Cyklo Spiš a Slovenský zväz cyklistiky usporiadali 12.-13.9.2020 na Velodróme v Prešove Slovenský pohár v dráhovej cyklistike.

Na programe boli aj disciplíny pre kategórie: žiačok a kadetiek. V sobotu od 14:00 hod. prišli postupne na rad tieto preteky šprintérskeho omnia: preteky na neznámu vzdialenosť, prvenstvo na páske, Talianska vylučovačka, Dánska bodovačka. Nedeľa od rána patrila olympijskému omnium: Scratch, tempo, vylučovacie preteky a všetko zakončili bodovacie preteky.

Dievčat na štarte bolo spoločne 9 a najväčšie zastúpenie mali Dohňany.

VYJADRENIA:

Anna Ržoncová (žiačka): Rada jazdím na dráhe v Prešove. Škoda, že je na Slovensku zatiaľ iba jediná, inak by sme mohli trénovať celoročne.

Klára Tarabová (kadetka): Tento víkend bolo také ukončenie tohtoročnej sezóny. Nešlo sa mi vôbec tak, ako by som očakávala, ale to nevadí. I také dni sú. Bola som rada, že sme šli tímovo, pomáhali si a znova sa učili na svojich chybách.

Klaudia Varšová (kadetka): Na posledných dráhových pretekoch v Prešove sa mi šlo veľmi dobre. Dopadli podľa mojich predstáv, teším sa na ďalšiu sezónu.

Simona Bodoríková (kadetka): V sobotu bolo šprintérske omnium. Keďže som skôr šprintér, kratšie trate mi vyhovujú. Preteky sme išli tímovo. Keďže sme boli spojené so staršími žiačkami, boli sme silná štvorica dievčat  z Dohňian. Mne sa podarilo mať najnižší súčet umiestnení, čím sa mi podarilo vyhrať. V nedeľu bolo olympijské omnium. Od začiatku sa mi nešlo dobre, nakoniec sa mi však podarilo obsadiť 3. miesto. V celkovom poradí som aj vďaka víkendovým pretekom obsadila 1. miesto.