Slovenský pohár v dráhovej cyklistike, Prešov, 15.-16.5.2021

zenskacyklistika.sk

Cyklistický klub Velodróm Prešov a Slovenský zväz cyklistiky usporiadali na Velodróme v Prešove v dňoch 15. až 16. mája Slovenský pohár v dráhovej cyklistike.

V sobotu 15.5.2021 boli na programe tieto disciplíny: olympijské omnium pre žiačky, kadetky, juniorky a ženy. Z víťazstiev sa postupne tešili žiačka Stanislava Sikelová, kadetka Anna Ržoncová, juniorka Laura Lukáčová a žena Alžbeta Bačíková.

Nedeľa mala patriť disciplínam: scratch, vylučovacie preteky, bodovacie preteky a opäť sme mohli vidieť súťažiť žiačky, kadetky, juniorky a ženy, ale všetko prekazilo počasie a z rozhodnutia riaditeľa pretekov, rozhodcovského zboru a vedúcich tímov, boli preteky dňa 16.5.2021 zrušené z dôvodu zlého počasia.

Vyjadrenia:

Stanislava Sikelová, žiačka: Preteky som si veľmi užila, či už atmosférou alebo stránkou samotných pretekov. Dráhu jazdím veľmi rada, keďže je to dynamické a počas dňa máme viacero disciplín. Do každej disciplíny som sa snažila ísť naplno a najviac sa mi vydarila bodovačka, kde sa mi jazdilo aj najlepšie. Teším sa na ďalšie preteky na dráhe.

Anna Ržoncová, kadetka: Tento víkend to boli moje prvé preteky aj tréning na dráhe v tomto roku. V sobotu bolo na pláne Omnium. Scratch som vyhrala. V tempo race som nedokázala zachytiť nástup Klaudie Varšovej a skončila som tretia. Vylučovačku som vyhrala, v bodovačke som si udržala náskok a tak som celkovo vyhrala. V nedeľu boli bohužiaľ kvôli dažďu preteky zrušené.

Laura Lukáčová, juniorka: Na preteky som nastúpila s tým, že musím vyhrať, nič iné nepripadalo v úvahu, keďže som tam bola najstaršia. Na začiatku bolo plánované, že pôjdeme so ženami, no na porade sa dohodlo, že nakoniec pôjdu juniorky s kadetmi, čo ma aj dosť potešilo, keďže s chalanmi sa vždy jazdí lepšie. Prvé dve disciplíny scratch a tempo som medzi juniorkami vyhrala s prehľadom, na vylučovačke to už také ľahké nebolo, nevedela som sa poriadne dostať dopredu, čo má stálo prvé miesto a na poslednej disciplíne, čo bola bodovačka, bolo prioritou udržať sa s chalanmi až do konca, čo sa mi aj podarilo a prinieslo mi to celkové víťazstvo v juniorkách v omniu.

Alžbeta Bačíková, žena elite: V sobotu som pretekala s mužmi a aj moja oddielová kolegyňa Vladimíra Zelinová. Preteky som mala ako prípravu na blížiace sa preteky v Nemecku a Švajčiarsku. Skončila som na 5. mieste a Vladimíra na 12. mieste. Preteky splnili to, čo sme od nich očakávali. V sobotu nám počasie vyšlo, no v nedeľu sa nedalo pretekať, nakoľko celý deň pršalo. S víkendom som celkom spokojná. Pozdravujem všetkých fanúšikov ženskej cyklistiky.

NEDEĽA: 16.5.2021, Slovenský pohár v dráhovej cyklistike
Z rozhodnutia riaditeľa pretekov, rozhodcovského zboru a vedúcich tímov, boli preteky dňa 16.5.2021 zrušené z dôvodu zlého počasia.
16.05.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.), Stanislava Sikelová, Anna Ržoncová, Laura Lukáčová, Alžbeta Bačíková | Foto: Peter Bačík