Ďalšie kolo Slovenského pohára MTB XC Bratislava

zenskacyklistika.sk

Cross-Country preteky Slovenského pohára MTB sa uskutočnili dnes v Bratislave. Bikrosová dráha pri IUVENTE v Karlovej Vsi bola od 10:00 hod. svedkom súbojov mini dievčat, mladších, starších žiačok, kadetiek, junioriek a žien. Podujatie bolo aj memoriálom Miroslava Tkáča.

VYJADRENIA:

Sofia Ungerová (žiačka): Bratislavská trať je jedna z tých tratí, ktoré sa mi veľmi páčia. Dokonca tento rok vyšlo aj počasie, tak trať bola rýchla a technické úseky boli zjazdné. V prvom dlhšom stúpaní som si urobila náskok, ktorý som si udržiavala až do cieľa.

Terézia Ciriaková (kadetka): Od začiatku sa mi išlo veľmi dobre. Vládala som a verila som si. Po prvých cca 2 kilometroch som sa osamostatnila do úniku a išla sama až do cieľa. Keďže som od štartu ťahala len ja, tak dá sa povedať, že som dnes šla taktiku: štart-cieľ.

Radka Paulechová (žena U23): Dnes sa mi išlo celkom ťažko. Trať v Bratislave nieje ani tak technicky náročná, ako fyzicky. Tie kopce sa tam nezdajú ale sú celkom výživné. Od začiatku som sa snažila držať vpredu a hneď sme si s Jankou vytvorili náskok. V kopci som začala zaostávať. Potom som sa snažila už len ísť nejaké tempo mne vyhovujúce a udržať si 2. pozíciu. To sa mi podarilo a som celkom spokojná.