Šiesta etapa Giro d’Italia a tretie víťazstvo Marianne Vos

zenskacyklistika.sk

V šiestej etape sme mohli vidieť ďalšiu kopcovitú, ale nie úplne desivú, 97,5 kilometrov dlhú etapu. Začiatok bol mierny a prvý kopec prišiel až po 31 km. Bolo to stúpanie tretej kategórie v Sarne, následne trať ďalej stúpala a klesala, no a odtiaľ to pre pretekárky bol do cieľa v Nole prevažne zjazd. 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Šprintérska etapa na Giro d’Italia

114 pretekárok bolo pripravených na štarte utorňajšej etapy. V celkovom poradí stále viedla Annemiek van Vleuten z tímu Mitchelton-Scott. Češke Markéte Hájkovej patrilo 75. miesto (keď do prvej etapy odštartovalo 137 pretekárok), nachádzala sa tak v pomyselnom strede výsledkovej listiny. A v súťaži do 23 rokov bola na 17. mieste (v prvej etape bolo na štarte 38 dievčat).

Aj šiestu etapu privítalo slnečné a teplé počasie. Hneď od štartu nasadil pelotón vysoké tempo. Následne prichádzali aj pokusy o únik, podaril sa nemeckej pretekárke tímu Ceratizit-WNT Pro Cycling, Lise Brennauer, ale pelotón ju pustil iba na 10 sec. Nemecký tím Ceratizit túžil po agresívnych pretekoch a neustále počas prvých dvadsiatich šiestich kilometroch skúšali šťastie v únikoch, tentokrát to bola Kirsten Wild. Ani ona však nemala šťastie a pelotón pokračoval kompaktne vo vysokej rýchlosti. Prvé stúpanie bolo kategórie 3 a na jeho vrchole sa objavila ako prvá vedúca žena vrchárskej sútaže 25-ročná Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope). V zjazde sa balík poriadne natiahol, prvá hodina pretekov sa odohrávala v rekordnom tempe. 40 kilometrov pred cieľom čakalo stúpanie dňa mohlo sa rozhodnúť už aj tu. Réžiu na čele prevzali pretekárky poľského tímu CCC – Liv. Pelotón sa nedelil a vytvorilo sa niekoľko skupiniek, do cieľa zostávalo 20 kilometrov a začali prichádzať ďalšie útoky z toho, čo zostalo na čele. Odpútala sa 9-členná skupinka, ale nespolupracovala, a tak jediná pretekárka začala svoje vlastné dobrodružstvo. Bola ňou 21-ročná Ruska Mariia Novolodskaia z tímu Cogeas Mettler Pro Cycling Team, podarilo sa jej získať 30 sec. Mariia zostala vpredu až do 2 km pred cieľom, keď došlo ku katastrofe, v zákrute jej šmyklo koleso a spadla, nedokázala sa rýchlo vrátiť na svoj bicykel. Pelotón na čele s Canyon // SRAM sa priblížil raketovou rýchlosťou a nedal jej šancu. Záverečný šprint vyzeral skoro rovnako ako piata etapa, Vos doviedla pelotón až do cieľa. Druhé miesto patrilo Angličanke Hannah Barnes z Canyon SRAM Racing. Na stupne vítaziek sa dostala aj Lotte Kopecka (Lotto Soudal Ladies). Česká pretekárka Markéta Hájková z tímu Bepink dokončila preteky na 39. mieste so stratou iba 4 sec. a v celkovom poradí je ako najlepšia z ich tímu na 62. mieste. Smoliarka dňa, Ruska Mariia Novolodskaia, si nakoniec dnes pripísala 45. miesto.

Tempo bolo vysoké:
Hannah Barnes – Canyon SRAM Racing dnes 2. miesto:
Équipe Paule Ka vedie v tímovej súťaži a aj v súťaži do 23 rokov:
Dnes to bolo rýchle a hektické:
6. etapa Giro d’Italia 2020 – profil:
31st Giro d’Italia Internazionale Femminile
VÝSLEDKY: 6. ETAPA 16.9.2020 Torre del Greco – Nola, 97,5 km
1.VOS MarianneCCC – Liv
2.BARNES HannahCanyon SRAM Racing
3.KOPECKY LotteLotto Soudal Ladies
39.HÁJKOVÁ MarkétaBepink
Kompletné výsledky 6. etapa nájdete …:tu:…►
POZRITE SI VIDEO TV PRENOS 6. ETAPA (16.9.2020):
16.09.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: twitter UCI_WWT

JANUÁROVÉ NOVINKY

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU