SD Worx si do zoznamu pridáva Katu Blanku Vasovú

zenskacyklistika.sk

Tím SD Worx si na svoj zoznam pretekárok na rok 2021 pridal cyklokrosovú jazdkyňu Katu Blanku Vasovú. Vasová bude tím reprezentovať od 1. júna v cyklokrose, cross country a na ceste na základe dvojročnej zmluvy.

Čo sa týka cyklokrosu, Vasová v ňom prináša výsledky už pár rokov. V roku 2020 skončila na majstrovstvách sveta do 23 rokov druhá a v roku 2021 tretia. Počas cyklokrosovej sezóny preteká proti elitným ženám a na konci sezóny 2020/2021 skončila v rebríčku na celkovom piatom mieste.

Vasová tiež preteká v horskej cyklistike, v roku 2020 skončila na majstrovstvách sveta do 23 rokov na druhom mieste. Podľa manažéra SD Worx, Dannyho Stama, dúfajú, že pripojením sa Vasovej k jeho tímu budú viditeľnejší vo všetkých aspektoch cyklistiky.

„S Katou Blankou Vasovou sa môžeme v zimných mesiacoch profilovať v cyklokrose,“ uviedol Stam v tlačovej správe. „Okrem toho, vzhľadom na svoj vek už dosiahla dobré výsledky aj na ceste. Preto sa do nášho tímu hodí. V neposlednom rade je tiež považovaná za jeden z najväčších talentov horskej cyklistiky. Takto bude mať možnosť kvalifikovať sa na tohtoročné olympijské hry v Tokiu. Táto disciplína je dôležitá aj pre nášho sponzora Specialized. Preto sme otvorení jej ďalšiemu rozvoju v týchto troch oblastiach.“

Vasová posledné dva roky pretekala aj na ceste, ale nie až tak často ako v ostatných dvoch disciplínach. Vyhrala Majstrovstvá Maďarska v cestnej cyklistike 2020 a v časovke skončila na druhom mieste. V roku 2019 bola tiež juniorskou majsterkou Maďarska v cestnej cyklistike.

Byť súčasťou tímu SD Worx poskytne tejto maďarskej pretekárke obrovskú výhodu vzhľadom na jej cieľ dostať sa na olympiádu v Tokiu. SD Worx má ako sponzora Specialized, takže Vasová bude dobre vybavená na cyklokros aj na horskú cyklistiku. S Annou van der Breggenovou a Chantal van den Broek-Blaakovou, ako tímovými kolegyňami a budúcimi riaditeľkami, bude obklopená tými najlepšími cyklistkami aj v cestných disciplínach.

„Tím mi necháva slobodu kombinovať tieto tri disciplíny,“ povedala Vasová. „Zatiaľ neviem, či mi najlepšie sedí cyklokros, horský bicykel alebo cesta. Dúfam, že to v nasledujúcich rokoch zistím. V tomto ohľade je pre mňa dobrým príkladom Mathieu van der Poel. Ukázal, že do určitého veku tieto tri disciplíny môžete kombinovať, a tak sa ďalej rozvíjať a dostať sa až na najvyššie svetové priečky. Je pre mňa cťou, že čoskoro budem v jednom tíme, okrem iných, so šampiónkami ako Anna van der Breggenová a Chantal Blaaková.“

Posledné tri roky pretekala Vasová v belgickom tíme Doltcini-Van Eyck.

14.04.2021 | Text: zdroj Abby Mickey, cyclingtips.com, preklad Barbora Sušienková | Foto: Kristof Ramon

akcia mesiaca MÁJ 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ