Preteky Navarra Classics pre Arlenis Sierra, Neumanová 11. miesto, Jenčušová mala technické problémy

zenskacyklistika.sk

Na severe Španielska v okolí Pamplony pokračovala dnes séria pretekov kategórie UCI 1.1. Na programe bola druhá jednorazovka Navarra Women’s Elite Classics, jednalo sa o 1. ročník týchto pretekov.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Dnes sa začal blok cestných pretekov v Španielsku aj s Jenčušovou

Štartovná listina bola podobná ako včera a mohli sme v nej opäť nájsť aj Slovenku Jenčušovú a Češku Neumanovú, celkovo sa na štart postavilo 160 a cieľ videlo 122 pretekárok. Vítazstvo putuje na Kubu, keď ho vybojovala 28-ročná Arlenis Sierra z talianskeho tímu A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team. Druhé miesto vyšpurtovala Američanka Ruth Winder z Trek-Segafredo Women. A tretia bola včerajšia víťazka Annemiek van Vleuten. Za trojicou šprintovala so stratou 6 sekúnd o ďalšie umiestnenia skupinka a výborne 11. miesto získala Tereza Neumanová. Slovenke Nore Jenčušovej sa preteky nepodarilo dokončiť, keď na 80 kilometri dostala defekt a vypadla z hlavnej skupiny.

Vyjadrenia:

Nora Jenčušová: Postihol ma defekt na 80 km. Dúfam, že smolné dni sú už všetky za mnou. Budem myslieť už iba, že to bude OK.

Tereza Neumanová: Dneska je pro mě 11. místo neuvěřitelný výsledek. Musela jsem měnit kolo, kolo co jsem dostala mělo špatně nastavené brzdy a já skončila v jednom sjezdu mimo silnici v poli… naštěstí se mi nic nestalo zavolala jsem si mechanicky neutrální vůz, protože naše auto bylo v zadu a snažila jsem se ušetřit co nejvíc sil. Jsem se svým výsledkem opravdu spokojená. I přes to vše co se stalo to byl můj nejlepší závod letos.