3.1.2021: Predposledný diel Svetového pohára v cyklokrose ovládli Holanďanky

zenskacyklistika.sk

Svetový pohár pokračoval prvú januárovú nedeľu v holandskom Hulst.

Ovládli ho domáce pretekárky, keď sa len zo svojho druhého víťazstva v SP radovala Denise Betsema (Pauwels Sauzen Bingoal). A bolo úplne zaslúžené. Už v druhom zo siedmich okruhov sa odpútala od svojich súperiek a svoj náskok neustále navyšovala. V cieli tretieho okruhu mala Betsema náskok 21 sekúnd a postupne ho navyšovala, cieľovou páskou potom po sólovej jazde prechádzala s rukami nad hlavou, druhá v poradí Lucinda Brand prešla s viac ako minútovou stratou. Boj o tretiu priečku vyšiel žene v dúhovom drese Ceylin del Carmen Alvarado.

Najlepšia z neholandských pretekárok skončila piata Maďarka Kata Blanka Vas, ktorá sa po dobrom štarte prepadla z čela, ale pripísala si prvenstvo v kategórii U23.

Jsem strašně naštvaná, těsně přede mnou pustili rozhodčí do závěrečného kola holku jedoucí těsně přede mnou, mě již ne. Závod to byl nahoru a dolu, navíc vítr a dost se to ucpávalo. Když se mi zdálo, že bych se mohla rozjet, tak již nebylo kam. Strašně mě to mrzí, bylo to rychlé i k trochu blátivé a strašně náročné, povedala pre cyklokros.cz Pavla Havlíková.

ŠTART KATEGÓRIE ŽIEN ELITE VIDEO:
CIEĽ ŽENY ELITE VIDEO:
Svetový pohár UCI CYKLOKROS v Holandsku 3.1.2021
VÝSLEDKY ŽENY ELITE
1.BETSEMA DeniseHolandsko
2.BRAND LucindaHolandsko
3.ALVARADO Ceylin del CarmenHolandsko
32.HAVLÍKOVÁ PavlaČesko
41.VANÍČKOVÁ TerezaČesko
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
04.01.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: @UCIcyclocross

JANUÁROVÉ NOVINKY

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU