Poznáme trasu prvého ženského Paríž – Roubaix 25.10.2020

zenskacyklistika.sk

Tento rok bude ženský pelotón prvýkrát v histórii bojovať na ikonických „mačacích hlavách“ klasiky Paríž – Roubaix. Pred tým, než sa na trať postavia muži, zdolajú ráno ženy 29,2 km dlažobných kociek, rozdelených do 17 úsekov, na trati dlhej 116 km.

Pelotón bude mať od štartu v meste Denain 20 km na to, aby sa rozostavil, kým sa v obci Hornaing napojí na trasu mužských pretekov a bude bojovať s prvým úsekom dlažobných kociek. Úsek „mačacích hláv“ z Hornaingu do Wandignies má 3,7 km a je z celých pretekov najdlhší. Všetky ostatné majú dĺžku od 3 km do 0,7 km. Dva najnáročnejšie z nich sa nachádzajú v Mons-en-Pévèle (47,5 km do cieľa) a Carrefour de l’Arbre (16 km do cieľa).

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Nový Paríž-Roubaix by mal podporiť ženskú cyklistiku

Ženy, bohužiaľ, prídu o prejazd Arenbergským lesom, keďže ich trať sa s mužskou spája až 13 km po úseku dlažobných kociek Trouée d’Arenberg.

Je ťažké prísť s lepšou správou ako, že ženské Paríž – Roubaix sa po mnohých rokoch dúfania konečne stane skutočnosťou, ale dokážeme to. Preteky sa budú vysielať v priamom prenose. (Teraz môžete skákať od radosti.)

Trasa prvého ročníka ženského Paríž-Roubaix.

Niektorí partneri mužských pretekov, najmä FDJ, ktoré sponzoruje jeden z najlepších ženských tímov a poskytuje tiež zásadnú podporu ženským pretekom La Course by Le Tour de France, sa rozhodli zintenzívniť svoju pomoc cyklistike a rozšíriť ju aj na ženy. Ďalším partnerom pretekov bude región Hauts-de-France, kde vo velodrome Roubaix bude aj cieľ pretekov.
Zúčastní sa ich všetkých osem tímov ženskej World Tour, ako aj 15 pozvaných tímov. Nie je prekvapením, že tím Boels-Dolmans, ktorý nie je vo WorldTour, sa tam dostal spolu s tímami Lotto Soudal Ladies, Ceratizit-WNT Pro Cycling, Astana Women’s Team, Equipe Paule Ka a ďalšie. Jedným z pozvaných tímov je Parkhotel Valkenburg, tím Demi Volleringovej, ktorý napriek jej skvelému augustovému výkonu na La Course, na Giro Rosa nepozvali. Úplný zoznam tímov nájdete nižšie.
Nadšenie zo začlenenia žien do týchto ikonických pretekov je hmatateľné. Zdá sa, že niektoré z pretekárok na túto chvíľu čakali celú svoju kariéru, a to najmä Holanďanky, zatiaľ čo iné cyklistky, ktoré už v minulosti odišli do športového dôchodku, uvažujú nad návratom. To, že máme tieto preteky v kalendári, určite vykompenzuje aspoň časť z neistoty zo začiatku sezóny. A jedna vec je istá, ženy sa predvedú tak, že na to ešte dlho nezabudneme.

TÍMY SÚŤAŽIACE NA PRVOM ŽENSKOM PARÍŽ – ROUBAIX
ALE’ BTC LJUBLJANA (ITA)
CANYON / /SRAM RACING (GER)
CCC – LIV (POL)
FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE (FRA)
MITCHELTON SCOTT (AUS)
MOVISTAR TEAM WOMEN (ESP)
TEAM SUNWEB (GER)
TREK – SEGAFREDO (USA)
AROMITALIA – BASSO BIKES – VAIANO (ITA)
ASTANA WOMEN’S TEAM (KAZ)
BEPINK (ITA)
BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM (NED)
CERATIZIT – WNT PRO CYCLING TEAM (GER)
CHARENTE – MARITIME WOMEN CYCLING (FRA)
COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TEAM (RUS)
HITEC PRODUCTS – BIRK SPORT (NOR)
LOTTO SOUDAL LADIES (BEL)
PARKHOTEL VALKENBURG (NED)
PAULE KA (SUI)
RALLY CYCLING (USA)
TEAM ARKEA (FRA)
TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK (USA)
VALCAR-TRAVEL & SERVICE (ITA)

28.09.2020 | Text: zdroj Abby Mickey, cyclingtips.com, preklad Barbora Sušienková | Foto: archív cyclist.co.uk

Podpora imunity

Hypotonický nápoj

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ