Naše ženy odštartovali dnes sezónu na Grand Prix Velo Manavgat

zenskacyklistika.sk

Slovenská reprezentácia žien Elite a U23 sa momentálne nachádza na sústredení v Turecku, v rámci ktorého absolvovala aj prvé pretekové kilometre.

Dnes od 7:00 hod. nášho času sa postavili dievčatá na štart pretekov kategórie UCI 1.2 Grand Prix Velo Manavgat, kde ich čakalo 100,2 kilometrov a na štartovnej čiare bolo 94 pretekárok a tímy z Ruska, Bieloruska, Kanady, Kazachstanu, Maďarska, Ukrajiny a Slovenska.

Naše ženy sme mohli vidieť na týchto pretekoch aj v roku 2020, keď im len tesne unikli UCI body a skončili nasledovne: 12. miesto Laura Debnárová, 13. miesto Petra Machálková, 43. miesto Mariana Findrová, 50. miesto Lívia Hanesová, 52. miesto Monika Kadlecová.

Dnešné preteky odštartovali v meste Manavgat v provincii Antalya a o pokusy o úniky nebola núdza, no pelotón sa až do záverečnej polhodiny pohyboval kompaktne a boli v ňom aj všetky naše pretekárky, (Tereza Medveďová, Laura Debnárová, Radka Paulechová, Simona Záhorcová, Mariana Findrová, Lívia Hanesová), ktoré nemali žiadne technické a iné problémy. Všetko teda smerovalo do záverečného finišu, zhruba 2 kilometre pred cieľom postihol pád Findrovú a skončila v sanitke. V cieli sa po sto kilometroch a dva a pol hodinách, presadili Bielorusky, zvíťazila 36-ročná Tatsiana Sharakova, pred druhou 20-ročnou Anastasiya Kolesava a treťou 22-ročnou Hanna Tserah, minuloročnou víťazkou. Našim ženám patrili tieto miesta: 12. Medveďová, 58. Debnárová, 61. Paulechová, 84. Hanesová, 90. Záhorcová. A tak podobne ako vlani chýbali iba dve miesta k UCI bodom, tentokrát Terke Medveďovej.

Zajtra sú na programe ďalšie jednorazove preteky Grand Prix Velo Alanya opäť kategórie UCI 1.2 aj s našou reprezentáciou.

FOTO aj na našom FACEBOOKU nájdete ..:TU:..►