Na Majstrovstvách Európy v cyklistike nepočujúcich 2021 ukončili dnes program

zenskacyklistika.sk

V tureckej Antalyi bola dnes na programe posledná disciplína, preteky jednotlivcov žien na 77,7 kilometrov a ukončili tak deviate Majstrovstvá Európy v cyklistike nepočujúcich pod originálnym názvom 9TH EUROPEAN DEAF CYCLING CHAMPIONSHIPS. Naša zástupkyňa Tereza Birošová preteky nedokončila v limite.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Majstrovstvá Európy v cyklistike nepočujúcich 2021, na úvod Birošová piata

Vo štvrtok 25.3. sa na šampionáte konalo aj kritérium žien na 28,8 kilometrov (18 kôl). Tereza Birošová skončila na siedmom mieste. Všetky medaily putovali do Ruska.

Majstrovstvách Európy zhodnotila Tereza nasledovne: Prvý deň podujatia sme začali kvalifikačnými jazdami šprintu na 1000m, v ktorom som skončila na 7. mieste. Postúpila som do semifinále s ruskou pretekárkou Dariou Rozanovou. Tento špurt som prehrala a umiestnila som sa na konečnej 7. priečke. Druhý deň sme pokračovali časovkou na 27,7 km okruhu. Profil okruhu bol zvlnený s jedným 2 km kopcom. Počasie bolo počas celých pretekov veľmi príjemné, fúkal jemný vietor a bolo zatiahnuté. Na týchto pretekoch som sa opäť umiestnila na 7.mieste. Tretí deň sa uskutočnilo kritérium na 2 km okruhu. Kritérium bolo na 18 okruhov a každé druhé bolo bodovacie. Počas kritéria jemne pofukoval protivietor od mora v priestoroch štartu a v cieľovej rovinke. Po prvej bodovačke som sa dostala do skupiny s 1 ruskou pretekárkou a 1 tureckou pretekárkou. Cieľ som preťala ako 7. v poradí. Po kritériu nasledovali 2 voľné dni a záverečné preteky s hromadným štartom na 77 km. Preteky sa išli na tom istom okruhu ako časovka, štart aj cieľ bol v Alanyi. Počas pretekov nám celý čas svietilo slnko a bolo sviežich 15-16 stupňov s miernym bočným vetrom. Prvých 40 km pod kopcom bolo pomalých a potom v kopci sa to zrýchlilo a asi v polovičke kopca som odletela a už som si ich nevedela dôjsť. Do cieľa som nedošla kvôli časovému limitu. Klasifikovaná som bola na 8. priečke.

VÝSLEDKY KRITÉRIUM ŽENY: 25.3.2021, 9th European Deaf Cycling Championships, Alanya / ANTALYA / Turecko,  27,7 km
1.BONDAREVA AlisaRusko
2.EVDOKIMOVA AleksandraRusko
3.ROZANOVA DariaRusko
7.BIROŠOVÁ TerezaSlovensko
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
VÝSLEDKY PRETEKY ŽENY: 28.3.2021, 9th European Deaf Cycling Championships, Alanya / ANTALYA / Turecko,  77,7 km