Na Giro d’Italia bola na programe najdlhšia etapa

zenskacyklistika.sk

Štvrtá etapa začínala v Assisi a dočkali sme sa v nej aj kopcov, avšak výzvou tejto etapy bola najmä jej dĺžka. So 170,3 km to bola najdlhšia etapa pretekov.

Včerajšia etapa preverila pretekárky najmä svojim záverečným stúpaním. Dnešná výzva bola najmä dĺžka etapy, ale aj početné kopce a nastúpalo sa vyše 2200 výškových metrov.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
V dnešnej etape Gira prvý etapový cieľ na kopci

Štart sa odohral už o 11:00 hod. po tom neutrálnom nasledoval ten ostrý a vedenia v pelotóne sa ujali pretekárky tímov Bepink, Bizkaia Durango a Trek-Segafredo Women, poradiť si museli aj s miernym bočným vetrom. Prvé stúpanie zaviedlo pelotón na najvyšší bod dňa, patrilo síce medzi nezaradené, ale malo niekoľko strmých rámp. O prvý útok dňa sa postarala 27-ročná Američanka tímu Trek-Segafredo Women, Ruth Winder. Vybudovala si náskok 26 sec. a v pelotóne sa výrazne zrýchlilo tempo. 126 km pred cieľom sa jej náskok zvýšil na 44 sec. No neskôr v stúpaniach sa jej pokus skončil a balík bol pokope. Klasifikované stúpanie na Arrone prišlo na rad po 70,8 km. a vybralo si svoju daň niekoľko pretekárok malo problémy. Využila to dvojica Elizabeth Banks a Eugenia Bujak, k dobru mali ihneď 20 sec. Prenasledovali ich ďalšie pretekárky, hlavne Silvia Valsecchi a Rachel Neylan. Na méte 40 kilometrov do cieľa mala vedúca dvojička dokonca náskok na skupinu ružovej Annemiek van Vleuten 5.50 min. zdalo sa, že o osude etapy je rozhodnuté. Pod 5 minút sa ich rozdiel znížil až 10 km pred cieľom a boj o víťazstvo sa stával realitou. Pred finišom sa všetky pretekárky museli opäť ako včera popasovať s vysokou teplotou, ta dnešná bolo miestami až 35 C. Jeden kilometer pred cieľom skúsila atakovať 29-ročná Angličanka Banksová a bola úspešná. Druhé miesto vybojovala slovinská pretekárka, 31-ročná Eugenia Bujak. Na stupne víťaziek sa dostala aj 37-ročná Holanďanka Annemiek van Vleuten. 20-ročnej Češke Markéte Hájkovej patrilo dnes skvelé 36. miesto.

Do cieľa zostávalo 125 km:
40 km do cieľa a zdalo sa že je rozhodnuté:
Dnes opäť veľmi teplo miestami až 35C:
Foto: zdroj twitter Mitchelton-SCOTT
4. etapa Giro d’Italia 2020 – profil:
31st Giro d’Italia Internazionale Femminile
VÝSLEDKY: 4. ETAPA 14.9.2020 Assisi – Tivoli, 170,3 km
1.BANKS ElizabethÉquipe Paule Ka
2.BUJAK EugeniaAlé BTC Ljubljana
3.VAN VLEUTEN AnnemiekMitchelton-Scott
36.HÁJKOVÁ MarkétaBepink
Kompletné výsledky 4. etapa nájdete …:tu:…►
POZRITE SI VIDEO TV PRENOS 4. ETAPA (14.9.2020):
14.09.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: gettysport

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ