MTB preteky v Turecku aj s Paulechovou

zenskacyklistika.sk

Slovenská reprezentácia žien Elite a U23 pokračuje na sústredení v Turecku. A na štart sa postavila už aj Slovenská MTB reprezentantka.

Preteky Alanya Banana MTB Cup, spadajúce do kategórie C2 UCI, sa konali v piatok 26.2.2021, na druhý deň boli na programe už preteky vyššej kategórie C1 Velo Alanya MTB Cup a v nedeľu program zavŕšili opäť preteky kategórie C1 Alanya MTB Cup. V rámci prípravy na sezónu sme mohli vidieť na štarte aj Slovenku Radku Paulechovu, ale aj sedem Češiek.

Vyjadrenia:

Radka Paulechová: V piatok boli preteky kategórie C2. Trať bola technicky podstatne jednoduchšia ako potom na pretekoch v sobotu. Boli to moje prvé horské preteky v sezóne, čiže nikto nič neočakával. Bolo to brané ako dobrý tréning a spestrenie sústredenia. Skoro celé preteky ma navyše trápila veľká bolesť v krížoch, čo nebolo nič príjemné. Je to však iba začiatok, a to k začiatkom patrí. V sobotu to bolo už zase o niečom inom. Okruh bol či už technicky, ale aj fyzicky náročnejší. Mnoho prudkých kopcov a už aj nejaké tie technickejšie zjazdy. Cítila som sa však už omnoho lepšie a po dosť zlom štarte som sa postupne posúvala dopredu.

Karla Štěpánová pre mtb.cz, sobota: Mám radost, jelo se mi zase líp než včera. Je znát, že jsem toho po krosech ještě moc na biku nenatrénovala, ale zvykám si! Jen jsem zvědavá, jak budu vypadat zítra! Start jsem totálně vypustila, ale když se do tebe opřou dvě Ukrajinky, tak prostě uhneš, protože nechceš ještě umřít. Pak jsem musela hodně přemýšlet, kde budu předjíždět, trať je tady úzká a neustále v singlu. Povedlo se mi už jet ale bez chyb a jednu po druhé jsem holky docukla. Až na jeden skoro-polet přes řídítka, jsem chytla dobrý tempo a dotáhla to až na druhý místo.