MTB preteky v Rakúsku a Kurnická na 8. mieste

zenskacyklistika.sk

Za veľmi prísnych bezpečnostných obmedzení sa tento víkend konajú ďalšie MTB preteky UCI kategórii HC v rakúskom Haimingu. Juniorská kategória absolvovala svoje preteky v sobotu a boli zaradené do seriálu Junior Series. V nedeľu je na programe štart pre elitnú kategóriu žien. Pretekársky okruh v Haimingu je 4 300 metrov dlhý, jazdci za jedno kolo nastúpajú 150 výškových metrov. Ako už je zvykom, v pretekoch kategórie HC, (víťaz si pripíše 90 bodov do medzinárodného rebríčka UCI) býva vždy slušná konkurencia. Vzhľadom k tomu, že preteky po svete sa stále rušia, alebo presúvajú, možnosť postaviť sa na štart je vzácnosťou, a tak sa na väčšine pretekov schádza svetová špička.

Program v sobotu o 12:30 hod. odštartovali juniorky a na štarte boli aj dve Slovenky Tereza Kurnická (TJ Slávia ŠG Trenčín) a Miriama Čišecká (CyS – Akadémia Petra Sagana). České farby hájili: Aneta Novotná, Karolína Bedrníková, Nela Viktorová, Štěpánka Hojková, Adéla Foltýnová. Opäť super výsledok spravila Terka Kurnická, keď po minulotýždňovom 9. mieste (viac si môžete prečítať ..:TU:..►), vylepšila svoje umiestnenie o jedno miesto. Miriama Čišecká skončila tentokrát na 44. mieste. Češka Novotná vybojoval tretie miesto a z víťazstva sa tešila Sina van Thiel pred druhou Line Burquier.

Ženy elite a U23 odštartovali v nedeľu 18.4.2021 o 12:30 hod. a nabitá štartovná listina sľubovala pekné boje. Zvíťazila Holanďanka Anne Terpstra, druhá bola jej krajanka Anne Tauber. Tretie miesto patrilo domácej pretekárke Laure Stigger. Štartovali aj Češky Karla Štěpánová, Tereza Tvarůžková, Jitka Čábelická a Barbora Průdková.

FOTO aj na našom FACEBOOKU nájdete ..:TU:..►

Vyjadrenie Tereza Kurnická: Tak v prvom rade by som začala tým, že trať tu v Haimingu je oveľa oveľa ťažšia ako bola minulý týždeň v Nalles, mala som pred ňou obrovský rešpekt a bola som veľmi zvedavá, ako to bude vyzerať počas pretekov. No preteky mali aj jednu svetlejšiu stránku oproti Taliansku, a to, že pred nami neštartovali ženy, takže celá trať bola len pre nás juniorky. Štart som mala pomerne dobrý a hneď som sa pohybovala okolo 15. pozície. Celé preteky som sa predierala dopredu až z toho nakoniec bolo 8. miesto. Som veľmi rada, že som zašla rovnako dobrý výsledok ako minulý týždeň a že dokonca aj o trošku lepší.