Masteráčky absolvovali časovku v Komárne

zenskacyklistika.sk

V slnečnú sobotu 8. mája sa okrem osláv štátneho sviatku uskutočnilo aj 2. kolo Slovenského pohára v cestnej cyklistike MASTERS, ktoré zorganizovali CK Falange a PIKO Bike Komárno.

V Komárne sa stretla opäť cyklistická MASTERS rodina, aby si jednotlivci zmerali výkonnosť, tentokrát v časovke jednotlivcov na Memoriáli Bélu Panyiho. Tradične medzi mužmi – hoci v počtom skromnejšom zastúpení, ale nie s menším entuziazmom – nechýbali na juhu Slovenska ani ženy.

Cyklisti a cyklistky pretekali na zaujímavej trase vedúcej cyklistickou cestou po brehu Váhu, ktorý sa tu vlieva do Dunaja, v dĺžke 15,5km. Zvolená trasa vylúčila prítomnosťou motorových vozidiel a kvalitný asfaltový povrch dal zas záruku bezpečnej jazdy. Mnohých potešila aj absencia obrátky, takže sa pretekalo len v jednom smere. Ostrý studený, ale prevažne bočný, vietor urobil zápolenie proti chronometru ešte zaujímavejším.

Ženy MASTERS zastupovali všetky tri kategórie – najpočetnejšie zastúpenou bola kategória C. Okrem nich tu jazdila aj pretekárka z kategórie ELITE B a príležitosť získať medailu dostali aj dievčatá a ženy bez licencie – v pretekoch pre verejnosť.

Víťazstvá si odniesli – v kategórii MASTERS B Oľga Cabanová, ktorá bola aj najrýchlejšou ženou (priemerná rýchlosť 39,7km/h.), MASTERS A Lenka Bičkošová a MASTERS C Nikola Merčáková.

Výborné zázemie s možnosťou občerstvenia i oddychu poskytlo zariadenie Sistag.

Nasledujúcim kolom v Slovenskom pohári MASTERS bude koncom mája časovka do vrchu v Kuchyni. V závere podujatia sa uskutoční aj vyhodnotenie celého minulého ročníka pretekov MASTERS, ktoré sa pre nepriaznivú pandemickú situáciu na jeseň minulého roku neuskutočnilo.

8.5.2021 Merida Road Cup: časovka Komárno
VÝSLEDKYŽENY HOBBY
1.Edina PomuczEpronex-Gesu Bikewear/ Komárno
2.Niké PéteriKomárno
3.Nóra HidegKomárno
VÝSLEDKYŽENY MASTERS C
1.Nikola MERČÁKOVÁCyklistický klub KRÁĽOVČAN
2.Janka VÍZNEROVÁCK Cyklošport Kežmarok
3.Iveta FARKAŠOVÁCK FALANGE Bratislava
VÝSLEDKYŽENY MASTERS B
1.Oľga CABANOVÁ Cyklistický klub Rimavská Sobota
VÝSLEDKYŽENY MASTERS A
1.Lenka BIČKOŠOVÁR.C.T. Martin
VÝSLEDKY: ŽENY ELITE
1.Mária HRABOVSKÁCykloklub SENEC
Kompletné výsledky všetky kategórie nájdete ..:TU:..►
10.05.2021 | Text: Janka Víznerová a ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: Tono Vízner

akcia mesiaca JÚN 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU