Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike 2020 v Taliansku

zenskacyklistika.sk

Imola, pretekársky okruhy F 1, bude hostiteľom podujatia, ktoré bolo pôvodne naplánované na švajčiarsky Martigny, vedľa ústredia UCI v Aigle. Vzhľadom na rozhodnutia švajčiarskej vlády, že udalosti s viac ako 1 000 návštevníkmi nie sú povolené, musela UCI nájsť iné miesto konania. Od okruhu známeho z pretekov automobilov, ale aj motoriek, si organizátori sľubujú lepšie dodržiavanie bezpečnostných opatrení spojených s pandémiou.

David Lappartient, prezident UCI, uviedol: Udelenie tohtoročných majstrovstiev sveta UCI v Taliansku má pre UCI veľkú symbolickú hodnotu: v krajine, ktorá nesmierne trpela pandémiou Covid-19, ale dokázala čeliť efektívne a s odvahou. Som presvedčený, že tieto majstrovstvá v Imole umožnia nám všetkým, napriek zložitej súčasnej situácii, byť svedkami veľkého športového festivalu. Pozývam vás všetkých, aby ste sledovali toto podujatie v Taliansku, ktoré je skutočným cyklistickým územím, na jednom z najnáročnejších okruhov v histórii majstrovstiev sveta.

MS iba pre kategórie ELITE. U23, juniorky a juniori zrušené:

Program bude však obmedzený. A pretekať budú iba dve kategórie: ženy Elite a muži Elite. Vo štvrtok 24. septembra a piatok 25. septembra budú obe časovky. Ich dĺžka je 32 kilometrov a budú väčšinou rovinaté iba s 200 výškovými metrami. V sobotu 26. septembra budú cestné preteky žien, čakať ich bude päť kôl, 144 kilometrov a 2 750 výškových metrov. V nedeľu 27. septembra mužské preteky, budú mať 259,2 km a nastúpa sa vyše 5000 výškových metrov. Časovky sa udejú výhradne na okruhu Imola. Preteky s hromadným štartom sa pozrú aj na vonkajšie cesty. 

Program majstrovstiev sveta UCI 2020:
Štvrtok 24.9. 2020: Individuálna časovka žien Elite
Piatok 25.9. 2020: Individuálna časovka mužov Elite
Sobota 26.9. 2020: Cestné preteky žien Elite
Nedeľa 27.9. 2020: Cestné preteky mužov Elite

Navrhovaný profil | zdroj: twitter Isma Álvarez Cycling
02.09.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) zdroj: uci | Foto: archív twitter road.cc

Podpora imunity

Hypotonický nápoj

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ