Majstrovstvá Slovenskej republiky Masters v cestnej cyklistike 2020, časovka jednotlivcov

zenskacyklistika.sk

Majstrovstvá Slovenska Masters v časovke sa tento rok posunuli až na koniec septembra, kedy sa Slovenskom prehnala studená vlna. Štart o 13.00 hod. však už sprevádzalo síce zamračené, ale prijateľné počasie bez dažďa.

V štartovej listine sa v závere ocitli ženy bojujúce o majstrovské tituly zo skupín Maters B a Masters C, zo skupiny Masters A pretekárky možnosť získať titul tento rok nevyužili. Vlaňajšia majsterka z Masters B tento rok pre zdravotné dôvody titul neobhajovala, a tak ho získala najrýchlejšia Martina Cabúková, vicemajsterkou sa stala Ivana Prokopová. Intenzívne sa do súboja proti chronometru zapojili pretekárky z Masters C skupiny, ktorá je tento rok na Slovensku otvorená prvýkrát. Najrýchlejší čas medzi ženami celkovo a titul majsterky Slovenska získala Nikola Merčáková, za ktorou druhá vicemajsterka Jana Víznerová stratila len necelých 6 sekúnd, čo svedčí o vyrovnanej výkonnosti medzi slovenskými Masters pretekárkami. Tretiu priečku obsadila Iveta Farkašová.

Slovenský pohár Maters už čakajú len dve kolá – preteky na Teplom vrchu a časovka do vrchu v Kuchyni, ktorá bude tiež majstrovskými pretekmi a zároveň záverečnými pretekmi tohto ročníka.