Majsterkou sveta v cyklokrose sa dnes stala Lucinda Brand

zenskacyklistika.sk

Dnes boli na MS na programe ženské preteky kategórie elite. Stupne víťaziek patrili Holanďankám a v Belgickom Ostende sa radovala z titulu Lucinda Brand. Druhá skončila Annemarie Worst. Tretia bola Denise Betsema. Jediná česká pretekárka v štartovom poli štyridsiatky pretekárok z 14 krajín sveta, Pavla Havlíková, preteky nedokončila.

Trojica Holanďaniek jazdila väčšinu pretekov spolu. V poslednom kole však Betsema nestačila a robila chyby, čo ju stálo lepšiu priečku. V záverečnej sekcii na tráve spadla aj Worst po tom, čo sa ju po vnútornej stope pokúšala predbehnúť neskoršia víťazka. Brandová predviedla výborný výkon, najlepšie si rozložila sily a v cieli vyhrala s náskokom ôsmich sekúnd na druhú Worstovú. 

Skrížili sme sa a dotkla som sa jej lakťa, alebo nejak tak. Nebolo to veľmi pekné, ale nedalo sa tomu ľahko vyhnúť. Už párkrát som bola blízko a konečne sa mi to po tejto fantastickej sezóne podarilo, povedala Brandová po pretekoch.

V prvním kole mě málem povalila vlna. Byla jsem celá promočená a zmrzla mi půlka těla a již jsem se nerozhýbala. Je to strašné škoda, ale opravdu nešlo jet. Ztratila jsem smysl pro závod, jen jsem přežívala a raději odstoupila, povedala pre cyklokros.cz Pavla Havlíková.

Kolízia Brand a Worst:
Štart:
Lucinda Brand víťazne:
Majstrovstvá sveta UCI CYKLOKROS v Belgicku 30.01.2021
VÝSLEDKY ŽENY ELITE
1.BRAND LucindaHolandsko
2.WORST AnnemarieHolandsko
3.BETSEMA DeniseHolandsko
DNFHAVLÍKOVÁ PavlaČesko
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
Video zostrih:
30.01.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: @UCIcyclocross

akcia mesiaca apríl 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU