Kopecky víťazkou dnešnej siedmej etapy na Giro d’Italia, Annemiek van Vleuten spadla

zenskacyklistika.sk

Záverečný šprint včerajšej etapy ovládla Marianne Vos a získala tak tretie víťazstvo na Giro d’Italia 2020. Dnešná siedma etapa, odštartovala v meste Nola a na programe dňa bolo 112,5 km.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Šiesta etapa Giro d’Italia a tretie víťazstvo Marianne Vos

106 pretekárok sa postavilo o 12:15 hod. na štart dnešnej siedmej etapy. Od začiatku aktivitou hýril tím Cronos Casa Dorada Women Cycling a vyslal do úniku 28-ročnú Španielku Ainar Elbusto, doplnila ju aj 20-ročná Talianka Silvia Zanardi z tímu Bepink. Cestu k cieľu im však znepríjemňoval protivietor, a tak jediná šanca vydržať vpredu čo najdlhšie, bola vzorná spolupráca. Tá sa im až na menšie komplikácie darila, a tak ich náskok neustále stúpal, 80 km pred cieľom už mali k dobru 4:40 min. V pelotóne zavelila do útoku včerajšia smoliarka 21-ročná Ruska Mariia Novolodskaia z tímu Cogeas Mettler Pro Cycling Team, pridali sa k nej Aude Biannic (Movistar Team) a Alison Jackson (Team Sunweb). Podarilo sa im dostať do vedúcej skupiny, a tak na čele pokračovala už štvorica, ich náskok bol na méte 35 km do cieľa 2:10 min, strácať však začala Ainar Elbusto. Naopak, dobre nohy dnes mala Novolodskaia a osamostatnila sa na čele, časom si vybudovala 1:20 min. vo svoj prospech. Balík však začal zrýchľovať a 15 km pred cieľom bolo všetko pokope. Na čele bolo vidieť všetky líderky svojich tímov a ihneď si vytvorili vedúcu skupinu v ktorej bolo 4 km pred cieľom 10-15 pretekárok. Na poslednom kilometri prišlo k pádu a zostala v ňom aj vedúca žena Annemiek van Vleuten, následne sa síce dostala cez cieľovú čiaru, ale len s jednou rukou na riadidlách a rozsah jej zranení zatiaľ nie je známy, nakoľko bola prevezená do nemocnice na vyšetrenie. Nakoniec sa tešila Belgičanka Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies), druhá bola Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women) a tretia Poľka Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing). Markéta Hajková si dnes na konto pripísala 59. miesto.

Andrew Smith (športový riaditeľ Mitchelton-Scott): „Etapa pre nás prebiehala dobre. Počas posledného stúpania došlo k útokom a v malej skupine sme mali vpredu Annemiek a Amandu Spratty. Potom, bohužiaľ, obe spadli pri havárii v rámci posledného kilometra a boli prevezené do nemocnice na posúdenie zranení.“

V úniku Zanardi a Elbusto:
50 km do cieľa:
Pred cieľom bol pád dievčatá Trek-Segafredo sa mu vyhli:
Marianne Vos však spadla ale je v poriadku:
Annemiek van Vleuten takisto spadla:
Vleuten do cieľa prišla ale musela isť do nemocnice:
7. etapa Giro d’Italia 2020 – profil:
31st Giro d’Italia Internazionale Femminile
VÝSLEDKY: 7. ETAPA 17.9.2020 Nola – Maddaloni, 112,5 km
1.KOPECKY LotteLotto Soudal Ladies
2.DEIGNAN ElizabethTrek-Segafredo Women
3.NIEWIADOMA KatarzynaCanyon SRAM Racing
59.HÁJKOVÁ MarkétaBepink
Kompletné výsledky 7. etapa nájdete …:tu:…►
POZRITE SI VIDEO TV PRENOS 7. ETAPA (17.9.2020):
17.09.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: Getty Images Sport 

Podpora imunity

Hypotonický nápoj

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ