Emily Batty za 9 dni 917 kilometrov na ceste cez Island

zenskacyklistika.sk

32-ročná kanadská bikerka Emily Batty a jej priateľ Adam Morka, starší brat Eric Batty a známy fotograf akčných športov Chris Burkard, absolvovali v auguste 2020 deväťdňový výlet na Islande v dĺžke 917 kilometrov.

Emily mala v roku 2020 celkom jasný cieľ, a tým boli Olympijské hry v Tokiu. Lenže v marci sa všetko kvôli COVID-19 zrútilo a začalo tak najväčšie bikepackingové dobrodružstvo. Plán spočíval v prechode Islandu z východu na západ, ktorý sa pohyboval predovšetkým po štrkových a poľných cestách, cez obrovskú rozmanitosť islandskej krajiny. Cez nekonečné fjordy a pohoria, lávové polia, púšte s čiernym pieskom a členité pobrežie tím prešiel celkovo 975 kilometrov s prevýšením 40 000 stôp. Pri tom Batty opäť našla zmysel jazdiť na bicykli.

Pre Emily bolo najväčšou prekážkou prekonanie hmotnosti výstroja pripevneného na bicykli a tele. Počas svojej kariéry ako profesionálna športovkyňa som urobila veľa ťažkých vecí, ale jazda na bicykloch cez Island mohlo byť to najťažšie, náročná trasa a všetko to vybavenie mi dalo zabrať, povedala Emily.

Po návrate na súťažný okruh sa Emily umiestnila na 27. mieste na rakúskom podujatí svetového šampionátu MTB UCI 10.10.2020. Svoje umiestnenie pripísala nedostatku pretekov a uviedla, že obmedzené pretekárske príležitosti v Severnej Amerike sa prejavili vo výsledkoch pretekov severoamerických športovcov, vrátane jej vlastných. Avšak túži sa v budúcej sezóne vrátiť do pretekov s väčším ohňom ako kedykoľvek predtým. Jazdu na bicykli som si užila viac ako kedykoľvek predtým. Mám pocit, že rok 2021 bude tým najvzrušujúcejším rokom pretekov, aké sme kedy videli. Končím sezónu veľmi hladná a motivovaná k najlepším výkonom v novom roku, zhodnotila na záver Emily.

FOTO ISLAND AUGUST 2020 (autor: Adam Morka):
VIDEO 1. DIEL:
VIDEO 2. DIEL:
14.11.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: Twitter Emily Batty

Akcia na marec v predajniach kompava

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ