Dnes začalo ženské Giro d’Italia 2020

zenskacyklistika.sk

Už 31. ročník najdôležitejších ženských etapových pretekov, Giro d’Italia Internazionale Femminile, známych tiež ako Giro Rosa, zahrnutých v kategórií UCI World Tour Women, odštartoval v piatok 11. septembra z Grosseta v Toskánsku a po deviatich etapách dorazí do Motta Montercorvino v Puglii v sobotu 19. septembra 2020.

Prehliadka hviezd
Oficiálne zverejnený zoznam zahŕňa 23 zúčastnených tímov pochádzajúcich zo štrnástich rôznych národov, ktoré budú bojovať o ružový dres. Osem formácií patri k UCI World Women Tour tímom a starostlivý výber určil aj pätnásť najlepších kontinentálnych tímov, ktoré majú možnosť štartovať na tomto podujatí. Na štarte sú hviezdy ženského pelotónu ako: Annemiek Van Vleuten, víťazka s rokov 2018 a 2019, Marianne Vos, Elena Cecchini, Katarzyna Niewiadoma, Anna Van Der Breggen, Elizabeth Deignan a mnohé ďalšie veľké mena súčasnej cyklistiky, ktoré Vám určite netreba zvlášť predstavovať. V tíme Bepink je aj Češka Markéta Hájková.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Trasa pretekov Giro Rosa 2020 bola zverejnená: 9 etáp, množstvo stúpaní a trocha gravelu

Slovenská stopa
V roku 1993 sa celkovou víťazkou týchto pretekov stala aj bývalá slovenská reprezentantka, účastníčka siedmich majstrovstiev sveta, víťazka niekoľkých podujatí svetového pohára, Lenka Ilavská (Litvinová) a o rokoch 90-tych nám povedala: Tréner Pavela stiahol do Prešova najlepšie dievčatá zo slovenských klubov. V Prešove sa po rozdelení spoločného štátu vytvorila ženská reprezentácia. Spolu sme trénovali, žili, cestovali. Spolu sme zdieľali úspechy, slzy radosti, ale aj prehier. Niekoľko mesiacov v roku. Moje prvé veľké medzinárodné preteky boli v roku 1993 Giro d\’Italia. Tieto desaťetapové preteky som vyhrala. Rok 1993 bol môj najúspešnejší. Ja som výkonnostne vyletela ako raketa. Išlo mi to, točilo mi to. Vyhrala som Giro, tri svetové poháre a celkovo som skončila vo svetovom pohári piata. A to len po troch rokoch tréningu. Stala som sa majsterkou Slovenska. Aj keď som sa v roku 1996 zúčastnila Olympijských hier v Atlante, čo sa týka úspešnosti, bol rok 1993 najlepší.

Giro Rosa sa od roku 2017 každoročne začína tímovou časovkou
Dnešná tímová časovka na 16,8 km dlhom okruhu v meste Grosseto v Toskánsku bola rýchla. A rovinatá trať vyhovovala viac tímom, ktorým sa podarilo absolvovať tímové sústredenia a natrénovať si spoločnú jazdu. O 14:00 hod. odštartovali ženy tímu Cronos Casa Dorada Women Cycling a postupne v 3-minútových intervaloch sa dostali na trať aj ďalšie, tým posledným bol Boels – Dolmans Cycling Team.

Trek-Segafredo Women dnes víťazne:
Tímová prezentácia Češka Markéta Hájková:
Tímová prezentácia Bepink, Foto: Anton Vos
Čas na oslavu Trek-Segafredo Women:
Trek-Segafredo Women na stupňoch, zdroj: twitter TrekSegafredo
31st Giro d’Italia Internazionale Femminile
VÝSLEDKY: 1. ETAPA 11.9.2020 Grosseto – Grosseto, 16,8km
1.Trek-Segafredo WomenDEIGNAN Elizabeth
WILES Tayler
LONGO BORGHINI Elisa
WINDER Ruth
CORDON-RAGOT Audrey
VAN DIJK Ellen
2.Boels – Dolmans Cycling TeamVAN DEN BROEK-BLAAK Chantal
PIETERS Amy
BUURMAN Eva
D’HOORE Jolien
VAN DER BREGGEN Anna
CANUEL Karol-Ann
3.Mitchelton-ScottSPRATT Amanda
ROY Sarah
KENNEDY Lucy
BROWN Grace
VAN VLEUTEN Annemiek
TENNIGLO Moniek
13.Bepink CANVELLI Vania
VALSECCHI Silvia
FRAPPORTI Simona
HÁJKOVÁ Markéta
ZANARDI Silvia
CATARZI Giorgia
Kompletné výsledky 1. etapa nájdete …:tu:…►
POZRITE SI VIDEO TV PRENOS 1. ETAPA (11.9.2020):
11.09.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: twitter TrekSegafredo

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ