Ďalšie kolo pretekov v cestnej cyklistike v Taliansku aj s našou Jenčušovou a Češkou Hájkovou

zenskacyklistika.sk

Dnes od 10:00 hod. sa konalo ďalšie kolo regionálnych pretekov v obci Civitanova Marche, v provincii Macerata v talianskom regióne Marche, ktorá sa nachádza asi 40 kilometrov juhovýchodne od Ancony a asi 25 km východne od Maceraty. Na programe bolo rovinaté kritérium na okruhu o dĺžke 3,5 km, sa išlo 26 kôl, teda 91 kilometrov. Štyrikrát pri prejazde cieľovej čiary (piaty, desiaty, pätnásty a dvadsiaty okruh) bodovali prvé tri pretekárky (10-8-5 bodmi) s pridelením špeciálnej ceny pre najbojovnejšiu, okrem klasických súťažných ocenení pre prvých 10 pretekárok.

To, že je Taliansko vyspelá cyklistická krajina, potvrdila aj hromadná účasť pretekárok, keď na spoločnom štarte sme mohli vidieť až 197 žien a junioriek, okrem jednej maďarskej, austrálskej, rumunskej, slovinskej, francúzskej, českej a slovenskej pretekárky, tvorili zbytok štartovného poľa už len domáce cyklistky. Štartoval aj tím Bepink a v ňom Slovenka Nora Jenčušová a Češka Markéta Hájková. A ako to už na kritériách býva zvykom, pelotón sa niekoľkokrát delil pokusmi o úniky ale aj pádmi, do cieľa však došiel kompaktne a rozhodoval záverečný špurt. Víťazstvo si vybojovala 21-ročná Martina Fidanza, pred druhou takisto 21-ročnou Letiziou Paternoster a pre tretie si došpurtovala 19-ročná Vanessa Michieletto, ktorá skompletizovala talianske pódium. Nora Jenčušová skončila na 30. mieste. Na štarte boli aj juniorské dievčatá, ktoré využili možnosť porovnávať sa s elitnými ženami a najlepšie si počínala domáca 17-ročná Sara Fiorin.

Vyjadrenia:

Nora Jenčušová: Dnes to bolo opäť veľmi rýchle. Priemerka bola 41. Snažila som sa lepšie jazdiť pozične, keďže v tom mám veľké rezervy. Dnes sme sa pokúšali v tíme o veľa únikov. Ja som to tiež skúsila, ale vydržalo nám to, možno len 1 km. Celkovo dnes boli úniky rýchlo dobehnuté. Tímov bolo dosť, plus väčšina mala plné zastúpenie 10 báb, čo je celkom dosť. Nakoniec to ostalo na špurt, kde som neurobila presne, čo som mala. Takže to ma ozaj hnevá. Bohužiaľ, toto je úplne iné pretekanie.

Markéta Hájková: Cítila jsem se dobře, ale byl to dnes závod ve stylu full gas od začátku do konce. Měla jsem za úkol nastupovat a dostat se do úniku. V prvních kolech jsem zkusila několik nástupů, ale nic extra z toho nebylo. Jako tým jsme se pohybovaly vepředu a snažily se kontrolovat závod – myslím, že se nám to i dařilo. 6 kol do cíle jsem vychytala správný moment a zaútočila, byl to bodovaný průjezd, takže se sprintovalo, já jsem byla vepředu (myslím, že se mi podařilo sebrat i nějaké body v průjezdu) a za páskou jsem nastoupila znovu a iniciovala únik. Přidaly se ještě další 3 závodnice z jiných týmů, spolupracovaly jsme, ale bohužel to nestačilo a zhruba 2-3 kola do cíle nás balík dojel. V předposledním kole pak ještě potkal některé závodnice nepříjemný pád, kterému jsem se naštěstí vyhnula. Do cíle jsem dojela v balíku, Silvia Zanardi od nás dokončila na 4. místě. Beru to jako další zkušenost a kvalitní trénink.

VÝSLEDKY ŽENY ELITE: 11.4.2021 – 1° Trofeo Born to Win, Taliansko, 91 km
1.FIDANZA MartinaIsolmant – Premac – Vittoria
2.PATERNOSTER LetiziaTrek-Segafredo Women
3.MICHIELETTO VanessaTop Girls Fassa Bortolo
30.JENČUŠOVÁ NoraBepink
HÁJKOVÁ MarkétaBepink
VÝSLEDKY JUNIORKY: 11.4.2021 – 1° Trofeo Born to Win, Taliansko, 91 km
1.FIORIN SaraGS Gauss
2.SACCHI ChiaraA.S.D. Vo2 Team Pink
3.DE GRANDIS MichelaU.C. Conscio – Pedale del Sile
Pozrite si video prenos pretekov:
11.04.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.), Nora Jenčušová, Markéta Hájková | Foto: archív FB Azione in rosa

akcia mesiaca MÁJ 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ