Cyklokros: Svetový pohár UCI v Tábore 29.11. 2020, Kurnická na 10. mieste

zenskacyklistika.sk

Podujatie rangu UCI pretekov Svetového pohára horských bicyklov zahájilo na konci septembra sezónu v českom Novom Meste na Morave. Zahájenie sezóny Svetového pohára, tentokrát tej cyklokrosovej, sa zhostili opäť v Českej republike, a to u tradičného organizátora v Tábore.

Dostat Světový pohár do Tábora bylo letos hodně obtížné. Měnily se podmínky, termíny. Ještě v září jsme nebyli zcela přesvědčeni, zda závod budeme dělat. Po jednáních na městě, s představiteli kraje, na Českém svazu cyklistiky, s Národní sportovní agenturou a hygienou jsme se rozhodli na poslední chvíli. Pro nás je to také závazek před pořádáním mistrovství světa v roce 2024. Startovní pole bude trošku řidší, ale jsem nesmírně rád, že přijede megastar Wout van Aert, trojnásobný světový šampion zde absolvuje první závod po neuvěřitelných výkonech na Tour de France a mistrovství světa, uvádí na serveru Cyklokros.cz Petr Balogh, jednatel společnosti Agentura cyklistka, která závod pořádá.

Od 10:15 hod. sa na štart postavili juniorky, bolo ich 22. Zastúpenie malo aj Slovensko, keď po včerajšom štarte v Trnave sa presunula na toto podujatie Terka Kurnická (TJ Slávia ŠG Trenčín). Česká republika poslala do boja päť dievčat. Hneď od začiatku sa na čele usadila Britka Zoe Backstedová, za ňou bola Mária Schreiberová z Luxemburska a tretia Talianka Lucia Bramatiová. Luxemburčanka sa síce snažila na Britku dotiahnuť, ale tá si svoju pozíciu bezpečne kontrolovala a došla si pre jasné víťazstvo. Schreibertová skončila druhá, rovnako ako si jasne bronz udržala Bramatiová. Terka Kurnická skončila na veľmi peknom desiatom mieste. A najlepšou Češkou bola Bedrníková na šiestom mieste.

VYJADRENIA:

Tereza Kurnická: Dnešný svetový pohár by som zhodnotila tak, že dlhá štartová rovinka mi absolútne nesedela a štart sa mi vôbec nepodaril. Do terénu som vchádzala úplne z posledných pozícii, a tak, ako aj včera, sa pre mňa začala opäť stíhacia jazda, ktorá nakoniec vyšla na pekné 10. miesto. S výsledkom som spokojná, aj keď si myslím, že to mohlo byť aj lepšie… Aspoň viem, čo ešte treba dotrénovať. 😁

Karolína Bedrníková, pre cyklokros.cz: Já jsem spokojená nadmíru, vůbec jsem to nečekala. Po mistrovství Evropy teprve dva týdny trénuji, za další dva týdny to bude určitě zase lepší. Od startu jsem se snažila být vepředu, protože mi bylo jasné, že mi to nemůže odjet.

13:15 bola hodina štartu elitnej kategórie žien a priamy prenos ste mohli sledovať aj na ČTsport. Až 51 pretekárok sa vydalo popasovať s nástrahami novo postavenej trate. Slovensko v tejto kategórii nemalo svoje zastúpenie, za Česko nastúpilo na štart šesť pretekárok. Hneď po štarte sa odohral nepríjemný pád a doplatilo naň niekoľko pretekárok. Holandská invázia však nenechala nič na náhodu a obsadili prvé tri miesta. Keď to najvyššie patrilo Lucinde Brand pred Carmen del Ceylin Alvarado a Denise Betsemovou. Pódium tesne ušlo Maďarke Blanke Kata Vas. Top české umiestnenie patrilo Karle Štěpánovej na 29. mieste.

Bylo to dlouhé, moc dlouhé a moc těžké. Tři čtvrtiny závodu jsem se cítila celkem dobře, ale potom to bylo strašné, na těch rovinkách jsem byla strašně pomalá, prozradila své pocity po projetí cílem Karla Štěpánová pro cyklokros.cz.

ŠTART KATEGÓRIE ŽIEN ELITE VIDEO:
LUCINDA BRAND VYHRAL ŽENY ELITE VIDEO:
Svetový pohár UCI CYKLOKROS v Tábore 29.11.2020
VÝSLEDKY JUNIORKY
1.BACKSTEDT ZoeAnglicko
2.SCHREIBER MarieLuxembursko
3.BRAMATI LuciaTaliansko
6.BEDRNÍKOVÁ KarolínaČesko
8.KOPECKY JuliaČesko
10. KURNICKÁ TerezaSlovensko
12. RŮŽIČKOVÁ AnnaČesko
15.JEŘÁBKOVÁ BarboraČesko
17.DRBOHLAVOVÁ EliškaČesko
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
Juniorka Backstedtová víťazne, zdroj cyklokros.cz
VÝSLEDKY ŽENY ELITE
1.BRAND LucindaHolandsko
2.ALVARADO Ceylin del CarmenHolandsko
3.BETSEMA DeniseHolandsko
29.ŠTĚPÁNOVÁ KarlaČesko
30.TVARŮŽKOVÁ TerezaČesko
34.VANÍČKOVÁ TerezaČesko
39.ŠVIHÁLKOVÁ TerezaČesko
41.UNGERMANOVÁ ElizabethČesko
45.MUDŘÍKOVÁ KateřinaČesko
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
1. miesto Lucinda Brand, zdroj twitter UCI Cyclocross
29.11.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.), Tereza Kurnická | Foto: Twitter StarcasinoTeam

JANUÁROVÉ NOVINKY

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU