Cyklokros: 6.12.2020 Grand Prix Topoľčianky UCI C2, 4. kolo Slovenského pohára

zenskacyklistika.sk

Dnešný mikulášsky deň sa konalo posledné štvrté kolo Slovenského pohára v cyklokrose. Pretekalo sa podobne ako včera v Topoľčiankach.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
5.12.2020: Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose, Topoľčianky

V kategórii žiačok bolo na štarte 20 dievčat. Na stupňoch pre vítazky sme mohli vidieť ako prvú Stanislavu Sikelovú (CyS – Akadémia Petra Sagana). Na druhom mieste so stratou 13 sekúnd skončila tohto ročná suverénka Vanesa Šatková (CK EPIC Dohňany). A na treťom mieste ich doplnila Lucia Hudoková (CK EPIC Dohňany).

Kadetiek súťažilo 12 a najlepšie sa darilo Češke Nikole Navrkalovej z Ethic Sport cycling team. Druhá bola čerstvá majsterka Slovenska z Saganovej akadémie Terézia Ciriaková. 3. miesto podobne ako včera získala Viktória Chladoňová (CLIMBERG SPORT TEAM).

Ženy Masters C boli po prvý krát v tejto sezóne na štarte dve a tešila sa Česká pretekárka Pavlína Maráčková (SK JIŘÍ TEAM OSTRAVA), pred Slovenkou Petronelou Bystričanovou (ŠKC Liptovská Lúžna).

Spoločná ženská elitná a juniorská kategória patrila dnes zahraničím pretekárkam. Prvú priečku vybojovala Francúzka Anais Morichon. Strieborná bola Češka Karla Štěpánová a tretie miesto obsadila Angličanka Sophie Wright. Najlepšou Slovenkou bola na štvrtom mieste juniorka Terka Kurnická, majsterka Slovenska v tejto kategórií. Skúsená matadorka Janka Keseg Števková bola piata.

Cyklokros 06.12.2020: 4. kolo Slovenského pohára CX (UCI C2), Topoľčianky