Cyklokros: EKZ CrossTour v Švajčiarsku aj s našou Kurnickou a tromi Češkami

zenskacyklistika.sk

Seriál pretekov EKZ 2020/2021 pokračoval po Novom roku dnes 2. januára 2021 vo Švajčiarskom Hittnau. Na štarte spoločnej kategórie žien a junioriek sme mohli nájsť tri Češky a jednu slovenskú zástupkyňu Terku Kurnickú (TJ Slávia ŠG Trenčín).

12:00 bola hodina štartu elitnej kategórie žien a až 40 pretekárok sa vydalo popasovať s nástrahami trate, sťažovala im to zima a sneh. Preteky ovládla 33-ročná Luxemburčanka Christine Majerus, ktorú poznáme aj z jej dlhodobého účinkovania na ceste v tíme Boels – Dolmans Cycling Team (od roku 2021 SD Worx). Druhá skončila Nemka Elisabeth Brandau. A skúsená 35-ročná Talianka Eva Lechner z tímu Starcasino CX Team bola tretia. Pekné siedme miesto vybojovala česká stálica Pavla Havlíková, jej krajanky Karla Štěpánová brala 12. miesto, Nikola Bajgerová skončila na 20. mieste. Naša Tereza Kurnická bola klasifikovaná na 31. mieste.

Vyjadrenie Tereza Kurnická: Tak boli to moje prvé preteky po dlhšej dobe. Trať mi profilovo sedela, ale deň pred pretekmi nasnežilo, takže podklad bol sneh zmiešaný s blatom, čo som zažila prvýkrát. Štart som mala prekvapivo dobrý, ale ako sa po prvom kole začalo nabaľovať blato so snehom, tak moje tretry prestali spolupracovať a odvtedy som už ani nenakopla. Mrzí ma, že som nemohla podať lepší výkon, ale verím, že nabudúce to už bude lepšie.

Ženy a juniorky na trati VIDEO:
VÝSLEDKY: 2.1.2021 EKZ CrossTour Hittnau Švajčiarsko, ženy a juniorky
1.MAJERUS ChristineLuxembursko
2.BRANDAU ElisabethNemecko
3.LECHNER EvaTaliansko
7.HAVLÍKOVÁ PavlaČesko
12.ŠTĚPÁNOVÁ KarlaČesko
20.BAJGEROVÁ NikolaČesko
31.KURNICKÁ TerezaSlovensko
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
Stupne víťaziek žien elite, zdroj twitter EKZ CrossTour
02.01.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.), Tereza Kurnická | Foto: twitter EKZ CrossTour

JANUÁROVÉ NOVINKY

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU