Cyklokros 20.12.2020: Svetový pohár, Brand opäť víťazne, štartovali aj štyri Češky

zenskacyklistika.sk

Na okruhu v belgickom Namure sa uskutočnil druhý diel seriálu Svetového pohára. Na programe boli len preteky elitnej kategórie, v ktorej však mohli štartovať aj pretekárky kategórie U23.

Až 65 pretekárok sa vydalo popasovať s nástrahami trate. Za Česko nastúpili na štart štyri pretekárky. Holandskú inváziu narušila na druhom mieste Američanka Clara Honsinger. Preteky ovládla Lucinda Brand a na treťom mieste skončila jej krajanka Denise Betsema. Maďarka Blanka Kata Vas bola tentokrát piata. Top české umiestnenie patrilo Karle Štěpánovej na 31. mieste.

Na této těžké trati to byla moje premiéra a byl to super závod. Docela se mi povedl start, ale pak se to nějak zasukovalo a musely jsme kus běžet. Byla to velká bitva a mrzí mě, že v posledním kole jsem měla smůla s technikou, škoda, že to neklaplo na třicítku, povedala pre cyklokros.cz Karla Štěpánová.