Cyklokros 14.11.2020 v Poľsku, Vanesa Šatková bronzová

zenskacyklistika.sk

V sobotu 14. novembra sa konali cyklokrosové preteky v Poľsku, zúčastnili sa ich aj dievčatá z CK Epic Dohňany a niekoľko Českých pretekárok.

Keď nám tréner oznámil, že nás chce zobrať do Poľska na cyklokrosové preteky, veľmi som sa potešila, lebo mi už chýbalo závodenie. Vôbec mi nevadilo, že som musela vstávať o 3:30hod. Cesta bola veľmi dlhá, ale väčšinu cesty som prespala. Po príchode do „ORLE GNIAZDO” Hucisko“ sme si išli prejsť trať. Bola väčšinou rovinatá, ale našlo sa tam aj zopár miernych kopcov. Na štarte som stála ako predposledná zo 24 pretekárok. Prvé kolo sa mi nešlo až tak dobre, ale z povzbudzovania mojich tímových kolegov som sa dostala do tempa a chytila rytmus. Postupne som sa prepracovala na 4. miesto a keď mi v poslednom kole zakričali, že mám stratu 8 sekúnd na tretiu, tak som si povedala „Prestaň sa voziť, začni pretekať“! keď som ju zbadala pred sebou, tak som zaťala zuby a dala do toho všetko. Podarilo sa mi udržať tretiu priečku až do cieľa. Bola som veľmi šťastná , že aj v zahraničnej konkurencii viem zabojovať, zhodnotila svoje vystúpenie na pretekoch Vanesa Šatková.