Chloé Dygert bude jazdiť za Canyon // SRAM do roku 2024

zenskacyklistika.sk

Po šiestich rokoch pôsobenia v americkom tíme UCI Twenty20, ktorý preteká takmer výlučne v Spojených štátoch, sa Chloé Dygert vydá ďalej a bude môcť viac pretekať v Európe. Majsterka sveta v individuálnej časovke a 10 násobná majsterka sveta na dráhe uzavrela štvorročnú dohodu (2021-2024) s Canyon // SRAM, jedným z najlepších ženských tímov na svete.

Budem naďalej pracovať so svojou trénerkou Kristin Armstrongovou. Vždy sme si stanovovali ciele a išli sme za nimi po jednom. Tento prístup si ponecháme aj v budúcom roku a tešíme sa na prostredie podpory spoločnosti CANYON // SRAM a jej partnerov, uviedla Dygert.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Chloé Dygert po hrôzostrašnom páde na MS sa už lieči doma

Chloé je jedným z najsilnejších a prichádzajúcich talentov v cyklistike. Je extrémne zameraná na výkon a bude dobre zapadať do našej medzinárodnej skupiny mladých progresívnych športovcov. Zatiaľ jej držíme palce v zotavovaní zranenej nohy, uviedol Ronny Lauke, manažér tímu CANYON // SRAM Racing.

Roman Arnold, zakladateľ spoločnosti Canyon Bicycles, potvrdzuje a dopĺňa Laukeho vyjadrenie. Som neuveriteľne hrdý na to, že sa Chloé pripojí k CANYON // SRAM. Je to výnimočná športovkyňa. Jej charakter, talent a vzťah k športu sú jedinečné – toľko míľnikov už dosiahla vo veľmi rannom veku, v ďalších rokoch ich čaká ešte veľa. Naším prvým spoločným cieľom sú olympijské hry na dráhe v roku 2021 a sľubujem Chloé, že v Canyone poskytneme všetko pre to, aby sme tento cieľ dosiahli!

Máme šťastie, že pokračujeme v podpore Chloé pri prechode na CANYON // SRAM Racing, sme s ňou od začiatku jej profesionálnej kariéry. Nasledujúcich niekoľko sezón bude určite vzrušujúcich, jej potenciál je neobmedzený, uviedol Jason Phillips, marketingový manažér SRAM.

Nicola Cranmer, zakladateľka a generálna manažérka súčasného tímu Dygert TWENTY20, podporila prestup mladej pretekárky. Sme nadšení, keď vidíme, že Chloé prestupuje do CANYON // SRAM, jedného z najlepších tímov na svete a že bude pokračovať v raste svojho mimoriadneho a multidisciplinárneho talentu v globálnom meradle. Vo veku 23 rokov má Chloé v športe veľa rokov pred sebou a je vzrušujúce vidieť ju, ako robí tento ďalší krok v kariére s Ronnym Laukeom a jeho špičkovou organizáciou.

Chloé rehabilituje zranenú nohu video:
10.11.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.), zdroj wmncycling.com | Foto: twitter Chloé Dygert

Akcia na marec v predajniach kompava

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ