Český pohár XCO MTB aj so slovenskou účasťou

zenskacyklistika.sk

V sobotu a nedeľu sa u českých susedov pretekalo v Zadove. Konal sa tu Český pohár v MTB XCO.

Sobotné preteky Žien U23 a Žien Elite boli zaradené do medzinárodnej kategórie UCI C1.

V kategórií žien pretekali aj 2 slovenské pretekárky. Skúsenejšia Janka Keseg Števková obsadila pekné 19. miesto a v medzinárodnej konkurencii sa nestratila ani Radka Paulechová, ktorá obsadila slušné 11. miesto v kategórií U23 a 30. miesto v elitnej kategórií žien.

30.Radka PaulechováSlovenská reprezentácia

VYJADRENIE RADKA PAULECHOVÁ: Český pohár v Zadove bol zaradený do kategórie C1 a konkurencia bola naozaj kvalitná. Prišlo mnoho známych mien svetovej špičky, čiže sa to dalo považovať aj za malý Svetový pohár. Trať sa mi veľmi páčila. Bola v peknom prostredí a s mnohými technickými pasážami. Hneď od štartu sa išlo veľmi rýchlo, keďže veľká časť úvodnej pasáže bola mierne dolu kopcom. Ako začali prvé technické pasáže, začalo sa to trošku upchávať, ale to sa dalo čakať. Snažila som sa rozložiť si sily tak, aby mi vydržali na celé preteky, a tak som to na začiatku nechcela prepáliť. Tento rok sú preteky už dlhšie, ako keď som jazdila v juniorskej kategórii, tak si na to zvykám. Je treba si inak rozložiť sily, možno zvoliť inú taktiku… Hlavné však pre mňa je odjazdiť takéto preteky v silnej konkurencii a snažiť sa vydať zo seba maximum. Toto som v sobotu splnila a len tak sa môžem naďalej zlepšovať a pripravovať na ostatné veľké podujatia, ktoré ma ešte čakajú.

Kategória Kadetiek a Junioriek bola už bez slovenskej účasti.