Brabantský šíp 2021 vyhrala Ruth Winder

zenskacyklistika.sk

Brabantský šíp bola poslednou jednorazovkou zo seriálu Flanders Classic. Pretože sme v nedeľu nesledovali prvý ročník Paríž – Roubaix, tak sa tu navyše zišla ešte väčšia konkurencia. Tento rok sme mohli sledovať už 6. ročník týchto pretekov, ktoré boli zaradené do kategórie 1.1.

Všetko sa rozhodlo na vrchole mestského asfaltového stúpania, kde sa podarilo uniknúť 6 pretekárkam: Vollering (Team SD Worx), Balsamo (Valcar-Travel & Service), Labous (Team DSM), Lowden (Drops – Le Col s/b TEMPUR), Thomas (Movistart Team Women) a Winder (Trek-Segafredo). A v tomto zložení bez útokov vydržali až do cieľového kopca, kde mali na prenasledujúci pelotón 50-sekundový odstup.

Nakoniec milimetre rozhodli o dnešnej víťazke. Na cieľovej páske bojovali Demi Vollering s americkou šampiónkou Ruth Winder. Radovala sa Demi, ale predčasne, keďže až cieľová kamera potvrdila ako víťazku Ruth Winder z Trek-Segafredo. Tretie miesto uhájila 23-ročná Talianka Elisa Balsamo. V tíme SD Worx štartovala aj Češka Nikola Nosková.

Profil:
Na štarte bolo 131 pretekárok video:
VÝSLEDKY: 14.4.2021, 6th
Brabantse Pijl, Lennik – Overijse 127,3 km
1.WINDER RuthTrek-Segafredo Women
2.VOLLERING DemiSD Worx
3.BALSAMO ElisaValcar – Travel & Service
65.NOSKOVÁ NikolaSD Worx
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
14.04.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: ©Photonews

akcia mesiaca MÁJ 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU