Amstel Gold Race 2021 vyhrala Marianne Vos

zenskacyklistika.sk

Amstel Gold Race je späť potom čo, bol zrušený v roku 2020 kvôli pandémii koronavírusu. Aj keď sa prvé vydanie uskutočnilo v roku 2001, preteky mali aj svoju 13-ročnú pauzu a obnovili sa až v roku 2017.

Tohtoročné vydanie týchto WorldTour pretekov je v poradí siedme a vzhľadom na prebiehajúcu pandémiu organizátori výrazne zmenili trasu. Namiesto štartu v Maastrichte a prechode cez holandský región Limburg a pred vstupom na záverečné okruhy južne od Valkenburgu sa preteky začali a skončili tesne za Valkenburgom. Ženy odjazdili sedem kôl záverečného 16,9 km okruhu, ktorý absolvovali na konci ročníka 2019, celkovo mali preteky 116,3 km. Odštartovalo sa už o 8:30 hod. v dedine Berg en Terblijt v obci Valkenburg, teplomer ukazoval sedem stupňov Celzia a fúkal vietor o sile 7km/h. Bojovať s nástrahami trate sa vydalo 142 pretekárok. Priamy prenos vysielal od 11:00 hod. aj Eurosport 1.

Nádherné selektívne preteky sa rozhodovali v úžasnom súboji na poslednom výstupe na Cauberg a následné cieľovej rovinatej pasáži. Nakoniec sa radovala zo svojho 234. víťazstva UCI počas celej svojej kariéry Marianne Vos a v cieli povedala: Očakávala som ťažké preteky, ale boli to ešte ťažšie, ako som čakala. Na druhom mieste skončila Demi Vollering a kompletne holandské stupne doplnila na treťom mieste 38-ročná Annemiek van Vleuten.

Profil:
Video štart pretekov:
VÝSLEDKY: 18.4.2021, 7th
Amstel Gold Race Ladies Edition, Valkenburg – Berg en Terblijt 116,3 km
1.VOS MarianneTeam Jumbo-Visma Women
2.VOLLERING DemiSD Worx
3.VAN VLEUTEN AnnemiekMovistar Team
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
Pozrite si video zostrih pretekov:
18.04.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: archív SBS Cycling Central

akcia mesiaca MÁJ 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ