Aj tretie kolo Svetového pohára v cyklokrose ovládla 27.12.2020 Lucinda Brand

zenskacyklistika.sk

Dnešný tretí diel Svetového pohára v cyklokrose v belgickom Dendermonde bol extrémne náročný. Na ženy čakala totálne podmáčaná trať a popasovať sa s ňou prišlo 63 pretekárok z 14 krajín sveta a medzi nimi aj štyri Česky.

Suverénka tejto sezóny, Holanďanka Lucinda Brand, neponechala nič na náhodu a pripísala si ďalšie víťazstvo. Na druhom mieste skončila podobne ako pred týždňom Američanka Clara Honsinger. A na stupňoch ich doplnila Ceylin del Carmen Alvarado z Holandska. Najlepšou Češkou bola tentokrát Pavla Havlíková na 43. mieste, ktorá sa vrátila po zranení ruky.

Já viděla jen bláto. Bylo to extrémně náročné, půl závodu jsme běžely a půl jely, něco takového jsem dlouho nezažila. V každém kole se trať rozjížděla a přibývalo vody. Jen ten závod objet bylo docela hrdinství. Ve větru byla navíc hrozná zima. Spokojená asi nejsem, ale ani již na více myslet nemohu, priznala Pavla Havlíková, pre cyklokros.cz