8.5.2021: Kritérium letisko Dolný Hričov

zenskacyklistika.sk

Na letisku v Dolnom Hričove dnes odštartoval Slovenský pohár v cestnej cyklistike. Od 10:00 hod. sme mohli vidieť postupne kategórie žiačok, kadetiek, junioriek a žien, spoločne sa predstavilo 63 pretekárok.

Víťazstvá si pripísali: Sofia Matiesková – VELOSVET cycling team Prievidza, Stanislava Sikelová – CyS – Akadémia Petra Sagana, Terézia Ciriaková – CyS – Akadémia Petra Sagana, Alžbeta Bačíková – CK DUKLA Bratislava a najlepšia juniorka bola Jana Mácsaiová – Cyklistický klub SPARTAK TLMAČE.

Slovenský pohár bude pokračovať opäť kritériom na Letisku v Hričove 22.5.2021.

Vyjadrenia:

Stanislava Sikelová žiačka: Víťazstvo si veľmi vážim. Snažila som sa jazdiť aktívne, pred záverečným špurtom som chcela nazbierať čo najviac čiastkových bodov. Jazdili sa prvé preteky sezóny a moje súperky boli taktiež výborne pripravené. V 3. kole som sa síce nevyvarovala chyby pri špurte, ale body mi pri konečnom účtovaní nechýbali. Teším sa na ďalšie preteky sezóny.

Vanesa Šatková žiačka: Hneď od začiatku sa mi išlo veľmi dobre a snažila som sa bodovať v každom kole, od tretieho kola mi hrozne stuhli nohy, ale snažila som sa bojovať až do konca. Som vďačná za 2. miesto, až na to chladné počasie to boli veľmi pekné preteky.

Terézia Ciriaková kadetka: Celé kritérium som odtiahla ja a dievčatá z Cyklo Spišu. Špurty boli dosť nepredvídateľné, pretože každé dievča v našej kategórií je v niečom dobré. Gratulujem všetkým babám, pretože šli výborne. Zimná príprava nebola dobrá. Mala som zdravotné problémy, ale robila som, čo sa dalo.

Jana Mácsaiová juniorka: Do kategórii žien/junioriek som sa tešila. A taktiež konečne preteky, pretože trénovať bez motivácie je ťažké. So svojim výkonom na prvýkrát som spokojná. No preteky samotné ma naozaj zaskočili, išlo sa povolným tempom.

Alžbeta Bačíková žena elite: Som vďačná za víťazstvo. No tiež nespokojná so svojim výkonom. Minulý rok to bolo ťažšie a výhra viac “chutila”. Dnes skoro po polroku pretekové tempo a bolo cítiť, že to nie je ono.

8.5.2021. Slovenského pohára CC 2021 kritérium, Letisko Dolný Hričov
VÝSLEDKYMINI DIEVČATÁ
1.Sofia MATIESKOVÁVELOSVET cycling team Prievidza
2.Nela MIKUŠOVÁSlávia Trenčín
3.Lara Tereza ŠČEVLÍKOVÁCYKLISTICKÁ TOUR
4.Ráchel REPKOVÁCLIMBERG SPORT TEAM
5.Esterka PRNOVÁŠKC Dubnica nad Váhom
VÝSLEDKY: ŽIAČKY
1.Stanislava SIKELOVÁCyS – Akadémia Petra Sagana
2.Vanesa ŠATKOVÁCK EPIC Dohňany
3.Lucia HUDOKOVÁCK EPIC Dohňany
4.Lucia ŠICHTOVÁCYKLISTICKÁ TOUR
5.Nina STOPOVÁSlávia Trenčín
VÝSLEDKYKADETKY
1.Terézia CIRIAKOVÁCyS – Akadémia Petra Sagana
2.Natália KUŠNÍROVÁCYKLO SPIŠ
3.Anna RŽONCOVÁCK EPIC Dohňany
4.Sofia UNGEROVÁBike-Centrum, Dubnica nad Váhom
5.Simona BODORÍKOVÁCK EPIC Dohňany
VÝSLEDKYJUNIORKY A ŽENY ELITE
1.Alžbeta BAČÍKOVÁCK DUKLA Bratislava
2.Vladimíra ZELINOVÁCK DUKLA Bratislava
3.Simona ZÁHORCOVÁCyS – Akadémia Petra Sagan
4.Monika KADLECOVÁCK EPIC Dohňany
5.Jana MÁCSAIOVÁCyklistický klub SPARTAK TLMAČE
Kompletné výsledky mini, žiačky, kadetky, juniorky a ženy nájdete ..:TU:..►
Pozrite si video zostrih pretekov:
08.05.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.), Stanislava Sikelová, Vanesa Šatková, Jana Mácsaiová, Alžbeta Bačíková, Terézia Ciriaková | Foto: archív SZC

akcia mesiaca JÚN 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU