7.4.2021: 1. ročník pretekov v Belgicku pre Wiebes, štartovala aj naša Jenčušová a dve Češky

zenskacyklistika.sk

Dnes o 11.10 hod. štartovali ženy v Schotene na svoje prvé vydanie pretekov kategórie 1.1 pod názvom Scheldeprijs.

Už vo svojom prvom vydaní sa ženy okamžite vyrovnali s náročnými poveternostnými podmienkami, teplomer ukazoval 4 stupne Celzia, našťastie bolo sucho, ale usporiadateľ uvádzal vietor o sile presahujúcej 30 km/hod.

V prvom z troch miestnych kôl videla príležitosť Daniek Hengeveld (z tímu GT Krush Tunap Pro Cycling). Holandská pretekárka sa rozhodla ísť sólo a do cieľa zostávalo 30 km. Jej náskok vzrástol na 1:20 min. V pozadí mal však pelotón preteky pod kontrolou. Do cieľa zostávalo 18 km a pred vstupom do posledného kola náskok Hengevelda bol sotva 20 sekúnd. 10 km pred cieľom bol pelotón už pokope a všetko smerovalo k záverečnému hromadnému špurtu. V tomto šprinte mala najlepšie nohy holandská pretekárka Lorena Wiebes (tím DSM), keď porazila dánsku 21-ročnú nádej Emmu Norsgaard (Movistar Team) a Talianku Elisu Balsamo (Valcar – Travel & Service). Vďaka drsným poveternostným podmienkam bolo toto prvé vydanie nezabudnuteľné. Slovenka Nora Jenčušová dokončila preteky na 70. mieste so stratou 14 sekúnd. Jej tímová kolegyňa, česká pretekárka Markéta Hájková, bola 109. A ďalšia Češka Melissa van Neck preteky nedokončila podobne ako 40 pretekárok, ktorým ,,zasvietilo“ pri svojom mene DNF. Celkovo štartovalo 152 žien.

Vyjadrenie Nora Jenčušová: Nemám byť s čím spokojná. Zas sa mi podarilo byť 2x v páde. Síce som prišla v pelotóne, ale neurobila som, čo som chcela. A nemám sa ani na čo vyhovárať. Podmienky sme mali všetky rovnaké, včera i dnes ráno snežilo, počas pretekov pršalo a boli 4 stupne. Padalo sa každú chvíľu a na každom rohu. Nemám k tomu ani viac čo povedať.

Profil:
Záverečný šprint video:
VÝSLEDKY: 7.4.2021, 1st
Scheldeprijs, Schoten – Schoten 136,2 km
1.WIEBES LorenTeam DSM
2.NORSGAARD EmmaMovistar Team
3.BALSAMO ElisaValcar – Travel & Service
70.JENČUŠOVÁ NoraBepink
109.HÁJKOVÁ MarkétaBepink
DNFVAN NECK MelissaGT Krush Tunap
Kompletné výsledky nájdete ..:TU:..►
07.04.2021 | Text: ženská cyklistika (ž.c.), Nora Jenčušová | Foto: ©Photonews

akcia mesiaca MÁJ 2021

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ