5.3.2021: Časovka v Turecku, Kurnická 9. miesto, Čišecká 13. miesto

zenskacyklistika.sk

Po včerajšej etape bola dnes na programe v Turecku časovka na 6,3 km. Predstavili sa opäť aj obe naše juniorky. Terka Kurnická si pripísala 9. miesto a v celkovom poradí jej patri to isté umiestnenie. Mima Čišecká obsadila v časovke aj v konečnom poradí zhodne 13. miesto.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
V Turecku na štarte aj Kurnická a Čišecká

Vyjadrenia k pretekom štvrtok 4.3.2021 a časovke piatok 5.3.2021:

Tereza Kurnická: No, tak boli to prvé preteky v tejto sezóne a ešte aj s úplne novou a neznámou konkurenciu. Vedeli sme, že Rusky sú dobré, čo sa aj potvrdilo. Včerajšia prvá etapa sa začala v pokojnom a pomalom tempe, na nájazde na okruhy bolo síce pár pokusov o únik, ale žiadny nevyšiel. Na okruhu bol jeden väčší kopček, v ktorom sa aj najviac rozhodovalo. V každom kole sa v ňom balík selektoval. V druhom kole sa podarilo z balíka ujsť dvom Ruskám, ktorých únik vydržal až do cieľa. V hlavnom balíku sa teda špurtovalo už len o tretie miesto, no a mne sa podarilo uchmatnúť to nepopulárne štvrté, za ktoré som aj tak veľmi rada. Najviac rozhodujuca do celkového poradia bola aj tak dnešná časovka, v ktorej som si vyjazdila deviate miesto, čo ma síce moc nepotešilo, ale ani nesklamalo, keďže už tri týždne tu v Turecku naplno trénujem. Takže prvé preteky hodnotím pozitívne.

Miriama Čišecká: Prvé preteky ma prekvapili, pretože som nečakala, že sezóna pre mňa začne tak skoro. Mala som z toho celkom stres, ale hneď po štarte ma to prešlo a asi po 10 kilometroch sa mi podarilo odísť v 5-člennej skupinke do úniku, ktorý však nevydržal veľmi dlho. Zvyšok pretekov sme aj s Terkou jazdili v hlavnom balíku, kde sme nakoniec aj došpurtovali do cieľa, ja na spomínanom 11. mieste. Časovka v piatok bola pre celkové poradie dôležitejšia, ale nevyšla úplne najlepšie. Nakoniec som skončila celkovo 13., čo ma potešilo a som s výsledkom celkom spokojná.

Jakub Vančo športový riaditeľ žien elite a U23: Juniorky Kurnická a Čišecká absolvujú takmer mesiac dlhú prípravu na sezónu s reprezentáciou MTB v Turecku. V rámci pripravy sa naskytala možnosť štartu na juniorských etapových UCI pretekoch druhej kategórie. Akonáhle som mal potvrdené zotrvanie junioriek v Turecku, začali sme riešiť možnosť štartu za Mix team. Podarilo sa zohnať dresy a ďalšie dve pretekárky. Berieme to ako prípravné preteky pred tou náročnejšou časťou sezóny, kde budú juniorky štartovať najmä na pretekoch N-cup so silnou konkurenciou. Minulý rok sa v medzinárodnej juniorskej konkurencii predstavili iba dve juniorky na ME a tie už jazdia v kategórii U23, takže každá preteková skúsenosť je plusová. Preto budú juniorky štartovať aj cez víkend na dvoch jednorazových pretekoch v ženskej Elite kategórii. Pretekov sa dievčatá chopili pekne, útočili, tvorili priebeh. Štartovali prakticky z plného tréningového zaťaženia. V pretekoch s hromadným štartom sa v prvom úniku prezentovala Čišecká. Po stiahnutí tohto úniku sa pole selektovalo a nakoniec vpredu zostala najsilnejšia dvojica tímu Lokosphinx. V špurte okresanej skupiny sa podarilo Kurnickej obsadiť druhé miesto a pred časovkou tak okupovala 4. miesto celkového poradia. Čišecká zaznamenala po rozbiehaní špurtu 11. priečku. V časovke, ako druhej etape, sa Kurnická umiestnila na 9. a Čišecká na 13. mieste. Tieto umiestnenia si odniesli aj v celkovom poradí. V etape sme očakávali trochu selektívnejší priebeh, o čo sa dievčatá pokúšali aj pričiniť, ale nenašli spoluprácu v iných tímoch. Za týchto okolností bola časovka smerodatná. Je dobré, že dievčatá si mohli spraviť chuť do sezóny, niečo si zarobiť a získať cenné skúsenosti. V prístupe ku tréningom aj pretekom sú ukážkové a ak zotrvajú, určite zožnú v tejto sezóne väčšie úspechy.