5.12.2020: Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose, Topoľčianky

zenskacyklistika.sk

Aj napriek neskorému dátumu vyšlo v sobotu 5. decembra 2020 príjemné slnko a všetci sa tak mohli tešiť z priaznivého počasia pre Majstrovstvá Slovenskej republiky v cyklokrose. Pretekárky dnes čakali náročné preteky na technickom okruhu v areáli Športového štadióna Tatran v Topoľčiankach. Bojovať o majstrovské tituly v rôznych kategóriach dnes prišlo 46 dievčat a žien.

Žiačky
O 10.01, minútu po žiakoch, sa na trať vydali žiačky. Podmienky im na trati sťažilo množstvo blata, no ani to nezastavilo Vanesu Šatkovú (CK EPIC Dohňany), aby si k 2 víťazstvám v Slovenskom pohári pripísala aj majstrovský titul. Striebro získala Stanislava Sikelová (CyS – Akadémia Petra Sagana) a v tesnom súboji o bronzovú medailu zvíťazila Lucia Hudoková (CK EPIC Dohňany) nad Lujzou Bartošíkovou (CLIMBERG SPORT TEAM).

Vyjadrenie víťazky žiačok: Trať v Topoľčiankach som z časti poznala, ale prekvapilo ma toľké množstvo blata. Hneď po štarte som sa dostala do úniku. Ale v poslednom kole sa na mňa dotiahla druhá pretekárka. Do cieľa som si udržala menší náskok a zvíťazila som. Bola som šťastná, že som zúročila svoje snaženie a v cieli som neudržala slzy šťastia.

FOTOGALÉRIU: ŽIAČOK nájdete ..:TU:..►

Kadetky
Po pretekoch žiačok sa na štart postavili starší žiaci a minútu po nich štartovali kadetky. Dlhý súboj zviedli Terézia Ciriaková (CyS – Akadémia Petra Sagana) a Sofia Ungerová (Bike-Centrum Dubnica nad Váhom), víťazne z neho nakoniec vzišla pretekárka žilinského spolku. 3. miesto získala Viktória Chladoňová (CLIMBERG SPORT TEAM).

Vyjadrenie víťazky kadetiek:
Na dnešné preteky som nešla so žiadnym cieľom, keďže mi len tento týždeň prešla korona. Prísť, zajazdiť si a ísť domov😅. Avšak prekvapenie prišlo hneď ráno, keď som zistila, že trať je suchšia, akurát taká, čo mi presne sedí. To ma namotivovalo. Tak som si dala cieľ bedňu. Od štartu sa išlo rýchlejšie tempo, od polky prvého kola som bola v úniku spolu s pretekárkou z Dubnice. Aj keď sa mi počas pretekov horšie dýchalo, mala som z nich dobrý pocit. Nakoniec to vyšlo na titul, čo ma nesmierne potešilo 🙂, preto dnešné preteky hodnotím viac-menej pozitívne.

FOTOGALÉRIU: KADETIEK nájdete ..:TU:..►

Ženy Masters
Ani dnes si po triumfoch v Trnave a Podbrezovej nenašla Petronela Bystričanová (ŠKC Liptovská Lúžna) konkurenciu. Môže sa tak aj ona tešiť z majstrovského titulu.

Ženy ELITE a juniorky
Na štart sa dnes postavilo 6 žien a 6 junioriek. Tereza Kurnická (TJ Slávia ŠG Trenčín) predviedla ukážkovú jazdu a získala tak víťazstvo nielen v juniorskej, ale aj elitnej kategórii. Striebro získala Janka Keseg Števková (OUTSITERZ) a pre bronzovú medailu si prišla Erika Glajzová (CK CYKLOGLAJZA BB). V kategórii juniorok získala striebornú medailu Laura Lukáčová (TJ Slávia ŠG Trenčín) a pódium zakončila Linda Paulechová (Novomestský Superbiker).

Vyjadrenie víťazky žien ELITE a junioriek:
Tak na dnešné preteky som
nastúpila s tým, že som si verila aj na to víťazstvo, no vedela som, že to nebude ľahké. Pôvodný plán bolo prvé kolá ísť so súperkami a odsledovať si, aké majú nohy a aké mám nohy ja. No nejakým spôsobom som sa hneď v prvom kole osamostatnila a udržala si to až do cieľa. S výsledkom aj celými pretekmi som veľmi spokojná.

FOTOGALÉRIU: ŽIEN A JUNIORIEK nájdete ..:TU:..►

Cyklokros 05.12.2020: 3. kolo Slovenského pohára, Majstrovstvá SR, Topoľčianky
VÝSLEDKYŽIAČKY
1.ŠATKOVÁ VanesaCK EPIC Dohňany
2.SIKELOVÁ StanislavaCyS – Akadémia Petra Sagana
3.HUDOKOVÁ LuciaCK EPIC Dohňany
4.BARTOŠÍKOVÁ LujzaCLIMBERG SPORT TEAM
5.PAVLISOVÁ BarboraCK EPIC Dohňany
ŽIAČKY, Foto: Ján Melicher JM Photo
VÝSLEDKYKADETKY
1.CIRIAKOVÁ TeréziaCyS – Akadémia Petra Sagana
2.UNGEROVÁ SofiaBike-Centrum Dubnica nad Váhom
3.CHLADOŇOVÁ ViktóriaCLIMBERG SPORT TEAM
4.RŽONCOVÁ AnnaCK EPIC Dohňany
5.NAŇOVÁ SofiaCK CYKLOGLAJZA BB
KADETKY, Foto: Ján Melicher JM Photo
VÝSLEDKYŽENY MASTERS C
1.BYSTRIČANOVÁ PetronelaŠKC Liptovská Lúžna
Kompletné výsledky žiačky, kadetky, ženy masters C nájdete ..:TU:..►
ŽENY MASTERS C, Foto: Ján Melicher JM Photo
VÝSLEDKYŽENY ELITE + JUNIORKY
1.KURNICKÁ TerezaTJ Slávia ŠG Trenčín
2.KESEG ŠTEVKOVÁ JankaOUTSITERZ
3.GLAJZOVÁ ErikaCK CYKLOGLAJZA BB
4.ŠICHTOVÁ MartinaKPHC Turčianske Teplice
5.LUKÁČOVÁ LauraTJ Slávia ŠG Trenčín
Kompletné výsledky ženy a juniorky nájdete ..:TU:..►
ŽENY ELITE A JUNIORKY, Foto: Ján Melicher JM Photo
JUNIORKY Foto: Ján Melicher JM Photo
05.12.2020 | Text: Andrea Filová | Foto: FB Vanesa Šatková

JANUÁROVÉ NOVINKY

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU