2. kolo Svetového pohára MTB, preteky junioriek a žien U23. Kurnická v TOP 10

zenskacyklistika.sk

Dnes v Novom Měste na Morave o 11:15 hod. boli na programe preteky junioriek a o 16:30 hod. sa na štart postavili ženy U23. Druhé kolo Svetového pohára horských bicyklov zakončia zajtra o 11:20 hod. preteky žien elite.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
14.5.2021: 2. kolo Svetového pohára MTB, Short Track žien

Doobeda boli na programe preteky junioriek. Jednalo sa o preteky juniorskej svetovej série UCI XCO a na štarte bolo 63 pretekárok z 23 krajín sveta, Slovensko reprezentovala Tereza Kurnická a domácu Českú republiku Karolína Bedrníková, Aneta Novotná, Simona Spešná, Štěpánka Hojková, Adéla Foltýnová, Patricie Srnská, Kateřina Krutílková, Michaela Mitrychová, Dorka Ševiková, Kateřina Hladíková.

Prvé dve miesta si rozdelili dievčatá zo Švajčiarska, Lea Huber a Monique Halter, na stupňoch ich doplnila Nemka Alexa Fuchs. Češka Aneta Novotná skončila na 9. mieste so stratou 3:08 min. a naša Tereza Kurnická bola v TOP 10, keď skončila presne na desiatom mieste s mankom 3:34 min. na víťazku.

Vyjadrenia:

Tereza Kurnická (Slovenská republika): Odštartovali sme síce už na mokrú trať, ale v druhom kole nám ešte aj začalo pršať a padali krúpy, čo mne už až tak nevadilo, pretože predsa len aj trať sme trénovali za dažďa. Zavádzacie a prvé kolo sa mi nešlo moc dobre a najprv nespolupracovali nohy a potom ani hlava, no v druhom kole som sa už vzchopila a išlo sa mi oveľa lepšie. S 10. miestom som spokojná, i keď viem, že to mohlo byť aj lepšie. Vrchol MTB sezóny je aj tak až v auguste, takže verím, že vtedy bude všetko na 100%. 😃

Aneta Novotná (Česká republika) pre náš partnerský web. damynakole.cz: Na začátku jsem se snažila držet první skupiny, což se mi povedlo…možná to byl nejlepší start, který jsem v poslední době měla. Jelo se mi dobře, ale pak v tom prvním kole jsem cítila, že je to trochu přepálený, tak jsem musela procouvat. Ale pořád jsme se držela kolem tý desítky. Žádný velký chyby nebo pády jsem neměla, mě vlastně to mokro vyhovovalo. Občas jsem si vycvakla nohu… Měla jsem bezvadně připravený kolo, mechanik mi dobře nahustil pláště, nevím přesně na kolik, ale jelo mi to dobře.

V kategórii U23 Slovensko už svoje zastúpenie nemalo, ale od 16:30 hod. sa na štarte zišlo 70 pretekárok. Stupne obsadili už dobre známe tváre, to prvé Rakúšanka Mona Mitterwallner, druhé Dánka Caroline Bohe a tretie naša ,,južná suseda“, Maďarka Kata Blanka Vas. Najlepšia Češka bola Zuzana Šafářová  na 26. mieste.

VÝSLEDKY 15.5.2021 Nové Město na Morave: MTB XCO JUNIORKY