2. kolo Slovenského pohára v cyklokrose: 29.11.2020 Grand Prix Podbrezová UCI C2

zenskacyklistika.sk

Po včerajšom štarte cyklokrosovej sezóny sa dnes presunulo dianie do Podbrezovej, kde sa konalo druhé kolo Slovenského pohára a zároveň aj preteky kategórie UCI C2. Na programe boli opäť aj dievčenské-ženské zápolenia.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
1. kolo Slovenského pohára v cyklokrose: 28.11.2020 Grand Prix Trnava UCI C2

Žiačky sa postavili na štart o 10:31 hod. a na trati ich bojovalo 12. Najlepšie sa darilo, podobne ako včera, dievčatám z Dohnian. Víťazné double pripísala si Vanesa Šatková. Druhá bola opäť jej kolegyňa Lucia Hudoková a na stupňoch ich tentokrát doplnila Petra Minárová (Športový klub Topoľčianky), včera štvrtá.

V kadetkách sme mohli vidieť 10 pretekárok a prvé dve miesta obsadili zahraničné dievčatá. Víťazstvo putuje do Českej republiky zásluhou Radovej, druhé miesto vyjazdila Poľka Gromadová, tretia bola včerajšia víťazka Anna Ržoncová.

Ženy masters C: Petronela Bystričanová z ŠKC Liptovská Lúžna nenašla súperku a pripísal si ďalšie víťazstvo.

A spoločná kategória junioriek a žien elite bola totožná ako v sobotu v Trnave. Prvé štyri miesta obsadili postupne: Amira Mellor (Anglicko), Nikola Bajgerová (Česko), Zuzanna Krzystała (Poľsko), Janka Keseg Števková (Slovensko) a na piatom mieste sa predstavila na domácej trati Tereza Medveďová (Slovensko).

Cyklokros 29.11.2020: 1. kolo Slovenského pohára CX (UCI C2), Podbrezová
VÝSLEDKYŽIAČKY
1.ŠATKOVÁ VanesaCK EPIC Dohňany
2.HUDOKOVÁ LuciaCK EPIC Dohňany
3.MINÁROVÁ PetraŠportový klub Topoľčianky