2. ETAPA na Giro d’Italia 12.9.2020

zenskacyklistika.sk

Po včerajšej časovke tímov čakala dnes na pelotón 124,8 km dlhá gravelová etapa s mnohými prudkými stúpaniami i technickými zjazdmi, so štartom v Civitella Paganico. Organizátori pretekov Giro Rosa, ktoré sú často vnímané ako tradičné, sa rozhodli ísť s aktuálnym trendom svetovej cyklistiky a zaradili do trate rôzne gravelové úseky, ako napríklad 4 km dlhé stúpanie Seggiano, ktorého vrchol bol len 11km od cieľa etapy v Arcidosse.

O 12:05 hod. v Talianskej provincii Grosseto odštartovalo do dnešnej druhej etapy 137 pretekárok. V ružovom drese pre vedúcu pretekárku nastúpila Elisa Longo Borghini, jediná Talianka na súpiske Trek-Segafredo. V roku 2017 bola celkovo druhá a teraz bola prvou Taliankou, ktorá si obliekla ružový dres od roku 2008.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Dnes začalo ženské Giro d’Italia 2020

Na 15-20 kilometri po gravelovom úseku, keď k hrubému štrku na ceste sa pridala aj zlá viditeľnosť kvôli hustému prachu, sa pelotón rozdrobil na 3 skupiny. Situácia trvala aj 65 km pred cieľom a v prvej skupine sa nachádzalo len 50 pretekárok, tretia skupina strácala už okolo 5 minút. Zároveň sa pokúsila o atak 27-ročná belgičanka Julie Van de Velde z tímu Lotto Soudal Ladies, jej náskok sa najviac vyšplhal na 50sec. K ďalšiemu útoku sa rozhodla štvorica Lisa Brennauer, Ruth Winder, Elise Chabbey, Alison Jackson a pokúsili sa dostať k osamotenej Van de Velde. Ich snaha bola však 23 kilometrov pred cieľom zlikvidovaná a čelná skupiny bola znova pokope. Následne sa pokúsila o nástup Lizzy Banks (Équipe Paule Ka), ale ani ona nebola úspešná. Na méte 15 km do cieľa prišlo super ťažké a veľmi hrboľaté stúpanie so strmými časťami, až nad 10%. Po tejto časti zostalo na čele len 25 pretekárok a čakal ich sektor známy aj zo Strade Bianche. Favoritka Annemiek van Vleuten nechcela nechať nič na náhodu a ujala vedenia, prenasledovala ju jej krajanka Anna Van der Breggen, náskok sa však navyšoval a 3 kilometre pred finišom bol už 48 sec. Zdalo sa, že je rozhodnuté, úradujúca svetová a európska šampiónka dotiahla svoje sólo do konca a zvíťazila a prezliekla sa aj do dresu pre vedúcu pretekárku. Druhá skončila Anna Van der Breggen a tretia poľská pretekárka 25-ročná Katarzyna Niewiadoma. Česká pretekárka Markéta Hájková dokončila etapu na 75. mieste.

Prvý GRAVEL úsek VIDEO:
Situácia 15 km pred cieľom:
Stúpanie, zdroj: @MitcheltonSCOTT
10 km pred cieľom a Annemiek van Vleuten:
2. etapa Giro d’Italia 2020 – profil:
31st Giro d’Italia Internazionale Femminile
VÝSLEDKY: 2. ETAPA 12.9.2020 Paganico – Arcidosso, 124,8km
1.VAN VLEUTEN AnnemiekMitchelton-Scott
2.VAN DER BREGGEN AnnaBoels – Dolmans Cycling Team
3.NIEWIADOMA KatarzynaCanyon SRAM Racing
75. HÁJKOVÁ MarkétaBepink
Kompletné výsledky 2. etapa nájdete …:tu:…►
POZRITE SI VIDEO TV PRENOS 2. ETAPA (12.9.2020):
12.09.2020 | Text: ženská cyklistika (ž.c.) | Foto: twitter Mitchelton-SCOTT

ŽENSKÁ CYKLISTIKA NA FACEBOOKU

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ