1. kolo Slovenského pohára v cyklokrose: 28.11.2020 Grand Prix Trnava UCI C2

zenskacyklistika.sk

Až na prelome novembra a decembra sa konalo prvé kolo Slovenského pohára v cyklokrose, v sobotu 28.11.2020 ho pripravili v Trnave. A tak Čajkovského ulica a priľahlé trávnaté plochy boli od 10 hod. svedkom pretekov žiačok, kadetiek, žien Masters, žien elite a junioriek. Celkovo sa predstavilo 37 pretekárok. 2. kolo Slovenského pohára UCI C2 je na programe zajtra (29.11.2020) v Podbrezovej.

V žiačkach patrili stupne víťaziek zástupkyniam CK EPIC Dohňany, keď si víťazstvo vybojovala Vanesa Šatková, na druhom mieste skončila Lucia Hudoková a tretia priečka patrila Barbore Pavlisovej.

Kadetky ovládla Anna Ržoncová opäť z Dohnian, pred Češkou Danielou Radovou a bronzovou Dorotou Vojtíškovou.

Ženy masters C mali na štarte len jednu pretekárku, a tak víťazstvo získala Petronela Bystričanová z ŠKC Liptovská Lúžna.

Spoločná ženská elitná a juniorská kategória patrila zahraničím pretekárkam. Prvú priečku vybojovala Angličanka Amira Mellor. Strieborná bola Češka Nikola Bajgerová a tretie miesto obsadila Poľka Zuzanna Krzystała. Najlepšou Slovenkou bola na štvrtom mieste matadorka Janka Keseg Števková. Piata skončila skúsená juniorka Terka Kurnická.

VYJADRENIA:

Anna Ržoncová: Dnes to boli moje iba druhé preteky v kategórii Kadetky. Trať v Trnave mi sedí, z čoho som vyťažila a dokázala som zvíťaziť, aj keď to bolo veľmi tesné.

Tereza Kurnická: Dnešné preteky bola taká menšia smola. Tesne pred nájazdom do terénu mi spadla reťaz z kazety, takže som musela zastaviť a nahodiť to, v tom momente sa začala moja stíhacia jazda, ktorá vyšla nakoniec na piate miesto.

FOTOGALÉRIA:

Cyklokros 28.11.2020: 1. kolo Slovenského pohára CX (UCI C2), Trnava
VÝSLEDKYŽIAČKY
1.ŠATKOVÁ VanesaCK EPIC Dohňany
2.HUDOKOVÁ LuciaCK EPIC Dohňany
3.PAVLISOVÁ BarboraCK EPIC Dohňany
4.MINÁROVÁ PetraŠportový klub Topoľčianky